Alt Coin

İşte Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin ve Kıymetli Tahminler!

Bitcoin (BTC), 4 Şubat’ta 40.000 dolarlık ruhsal direncin üzerine çıktı ve hafta sonu boyunca seviyeyi korudu. Bu durum, toplam kripto piyasasının pahasını 3 Şubat’taki 1.78 trilyon dolarlık düzeyden 6 Şubat’ta yaklaşık 2 trilyon dolara çıkardı. Pekala, altcoin’ler de bu yükselişe katılabilir mi? Bu hafta hangi altcoin projelerini izlemekte yarar var? Kriptokoin.com olarak analist Rakesh Upadhyay’in çeşitli altcoin’lere yönelik tahlillerini aktarıyoruz…

Analist: Önder altcoin Ethereum bu düzeyleri görebilir

Upadhyay, altcoin tahliline Ethereum’dan başlıyor. Analiste nazaran ETH, 4 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (2.839 dolar) üzerine çıktı ve azalan kanalın direnç çizgisine ulaştı. Bu düzeyin daha evvel güçlü bir direnç olarak hareket ettiği ve bu nedenle ayıların tekrar tüm güçleriyle bu noktayı savunmaya çalışabileceği belirtiliyor. Fiyat, direnç çizgisi ile 50 günlük SMA (3.256 dolar) ortasındaki bölgeden düşerse, bu durum ayıların daha yüksek düzeylerde satmaya devam ettiğini gösterecek.

ETH/USDT çifti evvel 20 günlük EMA’ya, akabinde 2.652 dolara düşebilir. Analist, boğaların daha sonra çifti zirve bölgesinin üzerine itmek için bir teşebbüste bulunacağını ve bu durumda trend değişikliğinin kelam konusu olabileceğini düşünüyor. 2.652 doların altında bir kırılma ise paritenin birkaç gün daha kanal içinde süreç görmeye devam edebileceğini gösterir.

4 saatlik grafik, fiyatın yükselen bir kanal modeli içinde yükseldiğini gösteriyor. 20-EMA ve 50-SMA yükseldi ve RSI olumlu bölgede, bu da boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Analiste nazaran boğalar fiyatı kanalın üzerine çıkarsa, momentum daha da artabilir ve ayıların sert bir direnç oluşturmasının beklendiği yerde parite 3.400 dolara yükselebilir. Bilakis, fiyat 20-EMA’nın altına düşerse, parite kanalın dayanak sınırına düşebilir.

Analist, Near Protocol (NEAR) için neler diyor?

NEAR protokolü (NEAR) ruhsal takviye bölgesinden 10 dolardan 9,50 dolara sıçradı ve 4 Şubat’ta 20 günlük EMA (12.58 dolar) pürüzünü aştı. Ayılar, fiyatı 5 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalıştı lakin boğalar yerlerini korudu. Üst hareket bugün yine başladı ve boğalar fiyatı 50 günlük SMA’nın (14 dolar) üzerine çıkarmaya çalışıyor. Bunu başarırlarsa, NEAR/USDT çifti 15.05 dolara ve akabinde 16.36 dolara tırmanabilir. Analist, ayıların bu bölgede güçlü bir savunma kurabileceğini düşünüyor.

Öte yandan, fiyat mevcut düzeyden düşerse, ayılar pariteyi 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, ayıların rallilerde satış yapmaya devam edeceği manasına gelir. Parite daha sonra bir defa daha 10 dolara düşebilir. Analiste nazaran fiyat 20-EMA’dan geri dönerse, boğaların düşüşlerde biriktirdiği düşünülebilir, bu da, 200-SMA’nın üzerinde bir kırılma mümkünlüğünü artırabilir. Bu olursa, üst hareketle bir arada 16.36 dolara ulaşılabilir.

Öncü metaverse altcoin projesi Decentraland (MANA) fiyatında sırada neler var?

Decentraland (MANA), 31 Ocak’ta 20 günlük EMA’nın (2.70 dolar) üzerine çıktı lakin 1 Şubat’ta 50 günlük SMA’dan (2.93 dolar) geri döndü. Ayılar, fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalıştı lakin başarısız oldu. Analiste nazaran bu durum, 20 günlük EMA’nın dayanağa döndüğünü gösteriyor. Üst hareket devam etti ve boğalar, 05 Şubat’ta fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine itti. Boğalar fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerinde sürdürürse, Upadhyay, MANA/USDT çiftinin genel dirence 4 dolardan yükselebileceğini öne sürüyor. Bilakis, fiyat düşerse parite, 200 günlük SMA’da (2.03 dolar) güçlü takviyesi yine test edebilir.

4 saatlik grafik, hem 20-EMA hem de 50-SMA’nın eğimli olduğunu ve RSI’nin çok alım bölgesinde olduğunu gösteriyor. Bu, boğaların üstün olduğunu gösterir. Mevcut düzeyden rastgele bir düşüş, hareketli ortalamalarda dayanak bulabilir. Analiste nazaran üst istikamette, alıcılar 3.40 dolarda ve daha sonra 4 dolarda sert dirençle karşılaşabilir. Lakin hareketli ortalamaların altına düşülürse bu, geçersiz olacaktır. Parite daha sonra 2.40 dolara düşebilir.

LEO fiyatına yönelik beklentiler

UNUS SED LEO (LEO), 1 Şubat’ta 3.92 doların üzerinde kapandığında yükselen bir üçgen formasyonu tamamladı. Satın alım 4 Şubat’ta yine başladı ve fiyat tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 5.44 dolara yükseldi. Bununla birlikte, günlük mum çubuğundaki uzun fitil, daha yüksek düzeylerde kâr rezervasyonunu gösteriyor.  Genellikle, bir yükseliş trendindeki düzeltmelerin kısa ömürlü olduğunu söyleyen analist bugünün mum çubuğundaki uzun kuyruğun, daha düşük düzeylerde agresif alımları gösterdiğine dikkat çekiyor. 5.44 doların üzerine çıkılması durumunda 5.81 dolar ve daha sonra 6 dolar bekleniyor. Alternatif olarak 4.06 dolara düzeltme yaşanabileceğine dikkat çekiliyor.

4 saatlik grafik paritenin yükseliş trendinde düzeldiğini gösteriyor. Boğalar 20-EMA’yı savundu ve çifti 5 dolardan ruhsal düzeyin üzerine çıkarmaya çalışıyor. Analiste nazaran bunu yaparlarsa, parite tüm vakitlerin en yüksek düzeyini 5.44 dolardan tekrar test edebilir. Lakin şayet fiyat 4.38 doların altına düşerse parite 4.20 dolara düşebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.