Bitcoin

İşte Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin ve Kritik Tahminler!

Bitcoin (BTC), yeni yıla 50.000 doların altında başlıyor ve bu da trader’lerin agresif alımlarının eksik olduğunu gösteriyor. Bu zayıflığa dair son gelişmelerde, eski BTCC CEO’su Bobby Lee, Çin borsalarından çıkmak için 31 Aralık’a kadar vakti olan Çinli trader’lerin çıkışlarının yıl sonuna kadar fiyatları düşük tutmuş olabileceğini söyledi. Gelin bu yazıda, piyasa genelinden son gelişmelere göz atalım ve 4 altcoin projesinin teknik tahlillerini inceleyelim.

Bitcoin ve altcoin piyasasında neler yaşandı?

Bobby Lee açıklamalarıyla birlikte, Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul eden birinci ülke olan El Salvador Lideri Nayib Bukele, Bitcoin’in bu yıl 100.000 dolara yükselebileceğine inanıyor. Lider Bukele ayrıyeten 2022’de iki ülkenin daha Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul edeceğini söyledi. 2021’de kurumsal yatırımcılar tarafından artan kripto benimsemesi, uzun vadeli bir öbür olumlu sinyal olarak kabul ediliyor. CoinShares’e nazaran, 2021’de kripto fonlarına net girişler 9,3 milyar dolardan fazlaydı. Kripto girişlerinin üçte ikisinden fazlası Bitcoin’e yapıldı. Pekala, Bitcoin, Ocak ayında belli altcoin projelerini daha yükseğe çekerek yeni bir üst hareket başlatabilir mi? Cevaplamak için analist Rakesh Upadhyay’ın teknik tahlillerine göz atalım…

Bitcoin teknik tahlil

Bitcoin, son birkaç gündür 20 günlük EMA (48.720 dolar) ile 45.456 dolarlık güçlü dayanak ortasında süreç görüyor. Bu, satın almanın daha yüksek düzeylerde kuruduğunu gösteriyor. Teknik kısımda, her iki MA da düşüyor ve RSI negatif bölgede, analiste nazaran bu ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayılar fiyatı 45.456 doların altına düşürmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, analiste nazaran düşüş trendinin bir sonraki ayağı 42.000 dolar ve akabinde 40.000 dolar başlayabilir.

Bu varsayımın bilakis, fiyat 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, BTC/USDT çifti 50 günlük SMA’ya (52.332 dolar) yükselebilir. Analiste göre bu düzeyin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 58.686 dolardan %61.8 Fibonacci geri çekilme düzeyine ulaşabilecek yeni bir üst hareketin başlangıcına işaret edebilir.

4 saatlik grafik, paritenin 45.456 ile 51.936.33 dolar ortasında menzile bağlı olduğunu gösteriyor. Fiyat 45.456 dolardan toparlandı ve boğalar pariteyi 50 SMA’nın üzerine iterse, analiste nazaran daha düşük düzeylerde birikim önerecektir. Bu, fiyatı 51,936.33 dolara gerçek yönlendirebilir. Aksine, fiyat 50 SMA’dan düşerse, ayılar çifti 45.456 doların altına çekmek için bir teşebbüste daha bulunacaklar. Başarılı olurlarsa, analiste nazaran parite bir sonraki amaç maksadı 38.975.67 dolardan düşüş trendine devam edebilir.

Altcoin LUNA 100 dolar direnciyle temasını koruyor

Terra (LUNA) yükselişini devam ettirmeye çalışıyor ancak ayılar 93,81 dolar civarında bir çizgi çizerek öbür planları var. Yükselen MA’lar ve müspet bölgedeki RSI, alıcılara hafif bir avantaj sağlıyor. Fiyat bir kere daha 20 günlük EMA’dan (82 dolar) geri dönerse, analiste nazaran düşüşlerde boğaların birikmeye devam ettiğini gösterecektir.

LUNA/USDT paritesi daha sonra 93.81 doları kırmaya çalışacak ve ATH düzeyi olan 103.60 dolara meydan okuyacak. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş trendinin bir sonraki ayağını 135.26 dolara başlatabilir. Bilakis, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, kısa vadeli trendde bir değişikliğe işaret edecektir. Parite daha sonra 65.15 dolara düşebilir.

81.11 dolarlık sıçrama, 92.35 dolarda %50 Fibonacci düzeltmesi ve 95.01 dolarda %61.8 geri çekilme düzeyi ortasındaki bölgede satışla karşı karşıya. Ayılar artık fiyatı 20 EMA ve yükseliş çizgisinin altına çekmeye çalışacak. Bunu yaparlarsa, analiste nazaran parite 84 dolara ve akabinde 81.11 dolara düşebilir. Bu dayanağın altında bir kırılma ve kapanış, ayıların oyuna geri döndüğünü gösterebilir. Bilakis, fiyat mevcut düzeyin yahut yükseliş trendinin dışına çıkarsa, alıcılar pariteyi 95.01 doların üzerine çıkarmaya çalışacak ve genel direnci 103.60 dolarda tekrar test edecek.

Fantom (FTM) teknik tahlil

Fantom (FTM), genel direnci 2,67 dolardan düştü, bu da ayıların bu seviyeyi şiddetle savunduklarını gösteriyor. Analiste nazaran FTM/USDT çifti, güçlü bir takviye vazifesi görebilecek 20 günlük EMA’ya düşebilir. Bu dayanağın keskin bir halde toparlanması, alıcıların düşüşlerde birikim yaptığını gösterecek. Artan 20 günlük EMA (2.03 dolar) ve 68’in üzerindeki RSI, en az direnç yolunun üst hakikat olduğunu gösteriyor. 2.67 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, boğaların oyuna geri döndüğünü gösterecek. Analiste nazaran parite daha sonra üst hakikat 3,17 dolara ve akabinde 3,48 dolara başlayabilir. Ayılar, yükseliş hissini geçersiz kılmak için fiyatı 2 doların altına çekmek ve sürdürmek zorunda kalacak.

4 saatlik grafik, bir kırılmayla tamamlanacak ve genel direncin üzerinde 2.67 dolardan kapanacak olan yuvarlanan bir taban formasyonu gösteriyor. Fiyat 20 EMA’dan geri dönerse, boğalar yeniden manisi 2.67 dolardan aşmaya çalışacak. Bu olursa, üst hareket başlayabilir. Bilakis, fiyat 20-EMA’nın altına düşerse, analiste nazaran kısa vadeli yükseliş momentumunun zayıflayabileceğini düşündürür. Parite daha sonra 50-SMA’ya ve daha sonra 2 dolardaki güçlü takviyeye düşebilir.

Kriptokoin.com tahlillerinde aktardığımız üzere, Cosmos (ATOM) 1 Ocak’ta genel direncin üzerinde 34 dolarda kırıldı ve kapandı. MA’lar boğa geçişini tamamladı ve bu da boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Fiyat 34 doların üzerinde kalırsa, analiste nazaran yükseliş momentumu daha da artabilir ve ATOM/USDT çifti 38 dolara ve daha sonra 43.28 dolara yükselebilir. Bu varsayımın tersine, fiyat kırılır ve 34 doların altına düşerse, analiste nazaran ayıların agresif boğaları tuzağa düşürmeye çalıştığını gösterecektir. Parite daha sonra 20 günlük EMA’ya (28 dolar) düşebilir.

Fiyat bu düzeyden geri dönerse, boğalar genel pürüzü aşmak için bir teşebbüste daha bulunacak, lakin parite MA’ların altına düşerse düşüş 25 dolara kadar uzayabilir. Her iki MA da yükseliyor ve RSI müspet bölgede, bu da boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Fiyat 20-EMA’dan geri dönerse, hassaslığın olumlu kaldığına ve trader’lerin düşüşlerde alım yaptığına işaret edecek. Üst hareket bir orta vererek devam edebilir ve 37 doların üzerinde kapanabilir. Aksine, ayılar fiyatı 20-EMA’nın altına çekerse, analiste nazaran kısa vadeli trader’lerden kar rezervasyonuna yol açabilir. Bu, fiyatı 50-SMA’ya çekebilir.

Altcoin Harmony (ONE), ayıların sert bir direnç oluşturmasının mümkün olduğu düşüş trendi çizgisine ulaştı. Fiyat mevcut düzeyden düşerse, analiste nazaran altcoin 20 günlük EMA’ya (0,24 dolar) düşebilir. Fiyat 20 günlük EMA’dan geri dönerse, hassaslığın yükselişini sürdürdüğünü ve trader’lerin düşüşlerde biriktiğini gösterecektir. Boğalar daha sonra fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine itmeye çalışacak. Başarırlarsa, analiste nazaran yeni bir üst hareketin başlangıcını önerecektir. Artan taraftaki birinci amaç 0,34 dolar ve bunun üzerinde bir kırılma 0,38 dolardan yine test yapılmasına neden olabilir. Bu olumlu görüş, fiyat düşerse ve 0,21 doların altına düşerse geçersiz olacaktır.

4 saatlik grafik, bir molada tamamlanacak ve 0,29 doların üzerinde kapanacak bir fincan ve kulp formasyonun oluşumunu gösteriyor. Bu bilakis çevirme kurulumunun 0,38 doları bedelinde bir formasyon maksadı vardır. Ayıların 0,34 dolardan güçlü bir direnç oluşturması mümkün olduğundan, maksat amaca direkt bir çizgi olması pek muhtemel değil. Bilakis, fiyat mevcut düzeyden düşerse, analiste nazaran fiyat MA’lara gerileyebilir. Bu takviye kırılırsa, ONE/USDT çifti 0,21 dolara düşebilir. Bu takviyeden bir sıçrama, pariteyi bir müddet için 0,21 ile 0,27 dolar ortasında tutabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.