Alt Coin

İşte Bu Hafta İzlenmesi Gereken 4 Altcoin ve Beklentiler!

Bitcoin (BTC) yardım rallisi 29 Ocak’ta 38.500 doların üzerine çıktı, lakin boğalar daha yüksek düzeyleri sürdürmek için gayret ediyor. Son birkaç gündür, Bitcoin’in hissiyatı ABD pay senedi piyasalarını yakından takip etti. Bu nedenle analistler, traderları dikkatli olmaları ve klasik piyasalar kapandığında mümkün hafta sonu rallilerini fazla benimsememeleri, zira bunun bir tuzak olabileceği konusunda uyardı. Pekala, altcoin fiyatlarında neler bekleniyor? Analist Rakesh Upadhyay, Chainlink (LINK), Helium (HNT), Flow (FLOW), Harmony (ONE) fiyatlarını inceledi ve beklentilerini paylaştı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Tanınan altcoin Chainlink (LINK) fiyatında neler bekleniyor?

Chainlink (LINK), son birkaç aydır 15 ila 36 dolar ortasında bir aralığa bağlıydı. Aralıktan kaçmak için yapılan birkaç teşebbüs başarısız oldu, bu da boğaların dayanakta alım yaptığını ve ayıların dirençte satış yaptığını gösteriyor. Ayılar, son birkaç gün içinde birkaç kere fiyatı 15 doların altına çekti fakat daha düşük düzeyleri sürdüremediler. Analiste nazaran bu, fiyatı 20 günlük hareketli ortalama olan 18.91 doların üzerine çıkarmaya çalışan agresif traderlardan satın alımı çekmiş olabilir.

Upadhyay, alıcıların başarılı olması durumunda LINK/USDT’nin 200 günlük ortalamaya – yani 24.75 dolara yükselebileceğini düşünüyor. Bu varsayımın bilakis, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayılar pariteyi tekrar 15 doların altına çekmeye çalışacak ve yeni bir düşüş trendi başlatacak. Öte yandan 4 saatlik grafik, boğaların fiyatı 16.88 dolarlık genel direncin üzerine ittiğini gösteriyor. RSI ise olumlu bölgede, bu da boğaların hafif bir avantajı olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 16.88 doların üzerinde tutarsa, parite 20 dolara ve akabinde 23 dolara yükselmeye başlayabilir. Bilakis, fiyat 16.88 doların altına düşerse, bu durum, ayıların rallilerde satmaya devam ettiğini gösterecektir. Analiste nazaran, bunun akabinde parite daha sonra 14 dolara düşebilir.

HNT/USDT paritesindeki muhtemel fiyat hareketleri

Analiste nazaran Helium (HNT), 21 Ocak’ta 200 günlük ortalamanın (26.67 dolar) altına düştü, lakin ayılar daha düşük düzeyleri sürdüremedi. Boğalar agresif bir biçimde düşüşü 20 dolara satın aldı ve fiyatı 26 Ocak’ta 200 günlük SMA’nın üzerine çıkardı. Güzelleşme 20 günlük EMA’da (28.84 dolar) duraksadı ve fiyat geriledi. Lakin boğalar fiyatın 200 günlük SMA’nın altına düşmesine müsaade vermedi. Fiyat, son üç gündür hareketli ortalamalar ortasında süreç görüyor. Fakat analiste nazaran bu dar aralıklı ticaretin uzun mühlet devam etmesi muhtemel değildir. Upadhyay, fiyatın 20 günlük EMA’nın üzerinde kaldığı sürece HNT/USDT çiftinin 36 dolara ve akabinde düşüş trendi çizgisine yükselebileceğini düşünüyor.

Lakin fiyat 200 günlük SMA’nın altına düşerse bu kestirim geçersiz olacaktır. Bu, pariteyi 20 dolara çekebilir. Fiyat düşüş trendi çizgisinden çıktı ve ayıların denetimini kaybedebileceğini gösteriyor. Ayılar, fiyatı 20-EMA’nın altına düşürmeye çalıştı lakin boğalar dayanağı savunmaya çalışıyor. Yükselen hareket, boğalar fiyatı 31 doların üzerine çıkardıktan sonra ivme kazanabilir, zira bu taban sinyali verebilir. 200-SMA’da küçük bir direnç var, fakat bu bir defa temizlendiğinde parite 40 dolara gerçek yürüyüşe başlayabilir. Bilakis, fiyat 26 doların altına düşerse, analiste nazaran parite 24 dolara düşebilir.

Flow (FLOW) için analistin iddiaları ne istikamette?

Son birkaç aydır düşüş eğiliminde olduğu kaydedilen altcoin Flow (FLOW) için analist, ayıların güçlü dayanağı 22 Ocak’ta 6 doların altına çektiğine işaret etti. Lakin ayıların avantajlarını gerçekleştirememesinin, daha düşük düzeylerde birikimi gösterdiğini vurguladı. Analiste nazaran boğalar, fiyatı bugün kırılma düzeyinin ve 20 günlük EMA’nın (6.41 dolar) üzerine çıkardı. Fiyatı direnç düzeyinin üzerinde fiyatlarsa, trendde muhtemel bir değişikliğe işaret edecektir. 20 günlük EMA düzleşiyor ve RSI, boğaların geri dönüşte olduğunu gösteren olumlu bölgeye toparlandı.

Bu olumlu görüş, fiyat mevcut düzeyden düşerse ve 6 dolarlık dayanağın altına düşerse geçersiz olacaktır. Bu türlü bir hareket, ayıların daha yüksek düzeylerde agresif bir formda satmaya devam ettiğini gösterecektir. 4 saatlik grafik, fiyatın 200-SMA’da dirençle karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Upadhyay, bunun dikkat edilmesi gereken kritik bir düzey olduğuna zira evvelki toparlanmanın bu dirençte sekteye uğradığına dikkat çekiyor. Fiyat mevcut düzeyden düşerse, FLOW/USDT çifti 20-EMA’ya düşebilir.

Fiyat bu düzeyden güçlü bir halde geri dönerse, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterecektir. Alıcılar daha sonra çifti 200-SMA’nın üzerine çıkarmak için bir teşebbüste daha bulunacaklar. Analiste nazaran bunu başarırlarsa, parite genel direnç bölgesine 9.27 ila 9.70 dolar ortasında ralli yapabilir.

Altcoin Harmony için beklenen düzeyler hangileri

Harmony (ONE), 0.16 ile 0.36 dolar ortasında geniş bir aralıkta süreç görüyor. Ayılar son vakitlerde fiyatı aralığın altına düşürmeye çalıştı fakat boğalar yerlerini sıkıca tuttu. Fiyat takviyesi geri çekti ve boğalar artık ONE/USDT çiftini 200 günlük SMA’nın (0,19 dolar) üzerine itmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, parite, ayıların tekrar sert bir direnç oluşturabileceği 20 günlük EMA’ya (0,23 dolar) yükselebilir. 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış, mümkün bir ralli için 0.28 dolara giden yolu temizleyebilir. Bilakis, fiyat mevcut düzeyden düşerse, ayılar çifti 0.16 doların altına çekmeye çalışacak. Bunu başarabilirlerse, yeni bir düşüş trendinin mümkün başlangıcına işaret edecek.

4 saatlik grafik simetrik bir üçgen formasyonunun oluşumunu gösterirken analiste nazaran RSI, arz ve talep ortasındaki dengeyi gösteren orta noktanın çabucak altında.  Analist, altcoin fiyatının yükselmesi ve üçgenin üzerinde kalması durumundaki, kararsızlığın boğaların lehine olabileceğini söylüyor. Bu, muhtemel bir eğilimin aksine döndüğünü gösterebilir ve parite 0,22 dolara ve daha sonra 0,26 dolara yükselebilir. Analiste nazaran bu olumlu görüş, fiyat düşerse ve dayanak çizgisinin altına düşerse geçersiz olacaktır. Bu türlü bir hareket, üçgenin bir devam paterni olarak hareket ettiğini gösterecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.