Bitcoin

İşte Bu Hafta Kaçırmamanız Gereken 4 Altcoin ve Tahminler!

Bitcoin fiyatı 10 Kasım ATH’sinden bu yana düşüyor. Piyasa genelinde kayıplar geçen haftaya nazaran %20’yi aştı. Solana (SOL), ağdaki teknik sorunlarla paralel birinci 100 kripto para ünitesi ortasında %40’la en büyük kayıp. Çok satım bir rahatlama sıçraması için hazır olabilir, lakin boğa hacmi sürdürülemezse altcoin piyasası için bir boğa tuzağı gerçekleşebilir. Piyasa genelinden gelişmeler ve uzmanlar beklentileriyle başlayalım. BTC, LUNA, ATOM, ACH, FTM ve LEO teknik tahlilleri sonraki duraklarımız olacak.

Bu hafta izlenecek 4 altcoin

Bitcoin (BTC), 21 Ocak’ta 34.000 doların altına düştü ve 10 Kasım 2021’deki ATH düzeyi 69.000 dolardan %50 uzaklaştı. Toplam kripto piyasası kapitalizasyonu, Kasım 2021’deki ATH düzeyi 3 trilyon dolara nazaran %46 düşüşle 1,6 trilyon dolara geriledi. Yatırımcılar tarafından satışla karşı karşıya kalan yalnızca kripto piyasası değil. S&P 500 de bugüne kadar %8 düştü. Bununla birlikte, altın daha yeterli performans gösterdi ve periyot boyunca yaklaşık %1,76 arttı ve faturalandırmasını inançlı liman varlığı olarak güçlendirdi.

Bitcoin’i tepe fiyatına yakın bir yerde satın alan birkaç ferdî trader telaşlarını toplumsal medyada lisana getiriyor. Bununla birlikte, El Salvador Devlet Lideri Nayib Bukele, yakın vakitte ortalama 36.585 dolar fiyatla 410 Bitcoin satın aldığını açıkladığı için son düşüşten telaşlı görünmüyor. Bitcoin ve altcoin projeleri son katliamdan sonra bir sıçramaya şahit olabilir mi? Bir yardım rallisi başlarsa daha yeterli performans gösterebilecek birinci 5 kripto para ünitesini, analist Rakesh Upadhyay’ın teknik tahlilleriyle inceleyelim.

Bitcoin (BTC) teknik tahlil

Bitcoin, panik satışı gösteren 21 Ocak’taki dayanak bölgesi 39.600 doların altına 37.332 dolara düştü. Satış 22 Ocak’ta devam etti ve fiyat 34.008 dolara kadar geriledi.

Son birkaç gündeki keskin düşüş, RSI’yı 20’nin yakınına çekerek, satışların kısa vadede çoka kaçmış olabileceğini düşündürdü. Çoklukla, bu cins çok satım düzeylerini bir konsolidasyon yahut rahatlama rallisi takip eder. Kurtarma teşebbüslerinin daha yüksek düzeylerde güçlü bir dirençle müsabakası beklenen. 37.332 ila 39.600 dolar ortasındaki bölge dirence dönüşürse, hissiyatın negatif kaldığına ve traderların rallilerde satış yaptığına işaret edecek. Ayılar daha sonra düşüş trendini sürdürmeye çalışacak ve BTC/USDT çiftini 30.000 dolardaki ana takviyeye batıracak. 20 günlük EMA (41.427 dolar) üzerinde bir kırılma ve kapanış, ayıların denetimini kaybettiğinin birinci göstergesi olacak.

BTC’nin 4 saatlik grafiği, paritenin azalan kanal içinde süreç gördüğünü gösteriyor. Ayılar fiyatı kanalın altına çekti lakin daha düşük düzeyleri sürdüremedi. Bu, fiyatı kanala geri iten boğaların güçlü alımlar yaptığını gösteriyor. Analiste nazaran parite, ayıların tekrar şiddetli bir meydan okuma oluşturabileceği 20 günlük EMA’ya yükselebilir. Fiyat bu dirençten düşerse ve 34.008 doların altına düşerse, satış ağırlaşabilir. Bilakis, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma, kanalın direnç çizgisine muhtemel bir yükseliş için kapıları açabilir.

Terra (LUNA) teknik tahlil

Terra (LUNA), son birkaç gündür azalan kanalda süreç görüyor. Fiyat 22 Ocak’ta kanalın dayanak çizgisine düştü, fakat günün mum çubuğundaki uzun fitilden görüldüğü üzere boğalar bu düşüşü agresif bir biçimde satın aldı.

LUNA/USDT çifti, hareketli ortalamalara ve akabinde kanalın düşüş trendi çizgisine bir geri çekilme teşebbüsünde bulunabilir. Boğalar fiyatı kanalın üzerine çekerse, analist altcoin için aşağıdaki düzeyleri belirliyor:

Boğalar kanalın kırar parite 87.90 dolara ve daha sonra 93.81 dolara yükselebilir. Bu varsayımın bilakis, şayet fiyat mevcut düzeyden yahut hareketli ortalamalardan düşerse, ayıların her küçük rallide satış yaptığını gösterecektir. Çift daha sonra kanalın dayanak çizgisini yine test edebilir. Bu dayanağın altında bir kırılma satışları hızlandırabilir.

4 saatlik grafik, yardım rallisinin dikkat edilmesi gereken kıymetli bir düzey olan 20 günlük EMA’ya ulaştığını gösteriyor. Orta noktanın çabucak altındaki marjinal olarak aşağı eğimli 20 günlük EMA ve RSI, ayılar için küçük bir avantaja işaret ediyor. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, parite kanalın düşüş trendi çizgisine hakikat bir ralli teşebbüsünde bulunabilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut düzeyden düşerse, ayılar bahtlarını kıymetlendirecek ve çifti kanalın takviye çizgisine çekmeye çalışacaklar.

Cosmos (ATOM) fiyat varsayımları

Kriptokoin.com tahlillerinde yer verdiğimiz Cosmos (ATOM), 17 Ocak’ta genel dirençten 40 dolardan düştü ve 22 Ocak’ta 200 günlük SMA’ya (27.57 dolar) geriledi.

ATOM/USDT çifti, 200 günlük SMA’dan keskin bir halde toparlandı ve bu, boğaların bu seviyeyi agresif bir halde savunduğunu gösteriyor. Alıcılar artık fiyatı 20 günlük EMA’ya (35,91 dolar) yükseltmeye çalışacaklar. Bu düzeyin üzerinde bir kırılma ve kapanış, düzeltmenin bitebileceğini gösterebilir. Parite daha sonra kritik genel dirence 44.80 dolardan yükselebilir. Bu olumlu görüş, analiste nazaran fiyat mevcut düzeyden yahut 20 günlük EMA’dan düşerse ve 200 günlük SMA’nın altına gerilerse geçersiz olacak. Bu türlü bir hareket, 20 dolara muhtemel bir düşüş için kapıyı açabilir.

ATOM’un 4 saatlik grafiği, bir ortayla tamamlanan ve 34 doların altında kapanan bir çift zirve oluşumu gösteriyor. Bu zirve noktası formasyonunun 23.20 dolar amacı var ve parite 27.31 dolarda gün içi en düşük düzeyine geriledi. Alt düzeylerden gelen rahatlama rallisi, kırılma düzeyinde 34 dolarda sert bir dirençle karşı karşıya. Boğalar fiyatı bu direncin üzerinde iter ve sürdürürse, analiste nazaran parite düşüş trendi çizgisine yükselebilir. Bu çizginin üzerinde bir kırılma ve kapanış, trendde muhtemel bir değişiklik olduğunu gösterecek.

Fiat köprüsü altcoin projesi Alchemy Hisse (ACH) ile tanışın

Alchemy Hisse (ACH), iki iktisat ortasında meselesiz süreçler gerçekleştirerek kripto ve fiat dünyası ortasındaki boşluğu kapatmayı amaçlıyor. MEXC Küresel ile son paydaşlığı, kullanıcılara Japonya, Kore ve Endonezya’da çeşitli ödeme seçenekleri sunacak. Alchemy Hisse ayrıyeten Visa, Mastercard, PayPal ve çeşitli lokal ödeme kanalları üzere direkt fiat ödeme kanallarını ağlarına getirmek için Algorand ve Avalanche ile birlikte çalıştı.

NIUM ile yeni bir paydaşlık, altcoin projesi Alchemy Pay’in NIUM’un faaliyet gösterdiği 190’dan fazla ülkedeki müşterilerinin maliyetlerini düşürmesine yardımcı olacak. NIUM’un Birleşik Krallık, Avrupa, ABD, Singapur, Hong Kong ve Avustralya üzere finansal açıdan kıymetli bölgelerdeki lisansları, Alchemy Pay’in bu piyasalara girmesine yardımcı olacak. Ağ, MakerDAO ile yeni bir işbirliğinin akabinde Dai’ye dayanak ekledi ve ayrıyeten IoTeX (IOTX) ile bir paydaşlık duyurdu. Entegrasyon, IOTX’in dünyanın çeşitli yerlerinde işletmeler ortası (B2B) yahut müşteriden işletmeye (C2B) ödemeler için kullanılmasını sağlar. Projenin çoklu iştirakleri, 2 milyondan fazla tradera ulaşan 300 ödeme kanalıyla 70’den fazla ülkeye takviyesini genişletmesine yardımcı oldu. ACH ayrıyeten 10 Ocak’ta Binance borsasında listelendi, bu da daha büyük bir yatırımcı havuzunun kripto para ile süreç yapmasını kolaylaştırdı.

ACH, Ağustos 2021’de ATH düzeyine ulaştığından beri istikrarlı bir halde düşüyor. Bu, trader’ların rallilerden kâr elde ettiğini gösteriyor.

ACH/USDT paritesi 21 Ocak’ta 0.056 dolardan 0.045 dolara güçlü takviye bölgesinin altına düştü, fakat küçük bir müspet, ayıların bu avantajı geliştirememesi. Bu, daha düşük düzeylerde güçlü talebi gösterir. Alıcılar, fiyatı genel bölgenin üzerine çekerse, analiste nazaran yakın vakitte satmış olabilecek birkaç agresif ayı tuzağa düşebilir. Bu, pariteyi azalan üçgenin düşüş trendi çizgisine itebilecek kısa bir sıkışmaya neden olabilir. Yükseliş momentumu bir kırılma ile başlayabilir ve üçgenin üzerinde kapanabilir. Öte yandan, fiyat genel bölgeden düşerse, analiste nazaran düşüşlerde alımdan rallilerde satma hissiyatında bir değişiklik önerecek. Ayılar daha sonra fiyatı 0,03 doların altına düşürmeye ve düşüş trendini sürdürmeye çalışacak.

Fantom (FTM) teknik tahlil

Fantom (FTM), 16 Ocak’ta 3,17 dolarlık genel direncin üzerine çıktı lakin bir sonraki mahzuru 3,48 dolardan aşamadı. Bu, traderların kar rezervasyonlarını çekmiş ve keskin bir geri çekilmeye neden olmuş olabilir.

Altcoin ayıları 22 Ocak’ta fiyatı 50 günlük SMA’nın (2.14 dolar) altına çekti lakin FTM/USDT çiftini 200 günlük SMA’ya (1.57 dolar) düşüremedi. Boğaların güçlü alımları, pariteyi 50 günlük SMA’nın üzerine geri itti. Boğalar artık fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutmaya ve sürdürmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, analiste nazaran daha yüksek seviyeller tekrar test edebilir. Bilakis, fiyat mevcut düzeyden yahut 20 günlük EMA’dan düşerse, traderların rallilerde satış yaptığını gösterir. Ayılar daha sonra pariteyi 200 günlük SMA’nın altına çekmeye çalışacak.

4 saatlik grafik, gayesi 1,70 dolar olan bir baş ve omuz formasyonunun oluşumunu gösteriyor. Parite 1,77 dolardan sekti ve sert bir direnç olarak hareket eden 20 günlük EMA’ya ulaştı. Fiyat mevcut düzeyden düşerse, ayılar düşüş trendini sürdürmeye ve pariteyi 1,30 dolara düşürmeye çalışacak. Bilakis, fiyat 20 günlük EMA’nın üzerinde yükselir ve devam ederse, analiste nazaran parite düşüş sisteminin boyun çizgisine kadar yükselebilir ve akabinde 3.00 dolara yükselebilir.

Altcoin UNUS SED LEO (LEO) fiyat iddiası

UNUS SED LEO (LEO), 21 Ocak’ta yükselen kanal formasyonun altına düştü ve kapandı lakin küçük bir olumlu gelişme, boğaların daha düşük düzeylerden satın alması ve fiyatı hareketli ortalamaların üzerine geri çekmeye çalışıyor olması.

Boğalar başarılı olurlarsa, LEO/USD çifti genel direnci 3,92 dolardan tekrar test edebilir. Bu düzeyin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş trendinin yine başladığını gösterebilir. Parite daha sonra kanalın direnç çizgisine yükselebilir. Boğalar fiyatı kanalın üzerine çıkarsa parite ivme kazanabilir. Bu olumlu görüş, fiyat mevcut düzeyden düşerse ve 3,37 doların altına düşerse geçersiz olacak. Analiste nazaran fiyat daha sonra 200 günlük SMA’da (3.19 dolar) güçlü dayanağa düşebilir.

LEO’nun 4 saatlik grafiği, boğaların tekrar tekrar fiyatı genel direncin üzerinde 3.85 dolardan üst itmeye ve sürdürmeye çalıştığını lakin başarısız olduğunu gösteriyor. Bu, kâr rezervasyonunu çekmiş olabilir ve bu da güçlü dayanağın 3,40 dolarda düşmesine neden olabilir. 3,40 dolarlık keskin toparlanma, bu düzeyde agresif alımları gösteriyor. Boğalar artık fiyatı 3.85 dolara itmeye çalışacak. Boğalar 3,85 ila 3,92 dolar ortasındaki zirve bölgesini temizlerse, analiste nazaran yükseliş trendi devam edebilir. Bu olumlu görüş bir molada geçersiz olacak ve 3,40 doların altında kapanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.