Bitcoin

İşte Bu Hafta Kaçırmamanız Gereken 4 Altcoin ve Tahminler!

Bu hafta yakından takip edilebilecek NEAR, ATOM, FTM ve FTT üzere altcoin projelerinin kısa vade amaçlarına ve muhtemel düşüşleri savunacak kritik takviye düzeylerine göz atalım.

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin birikimlerini sürdürüyor

Bitcoin (BTC) düşüşünü durdurdu ve belli altcoin’lerle birlikte bir toparlanma teşebbüsünde bulunuyor. Birtakım traderlar Bitcoin’de büyük bir satıştan korkuyorlar lakin Capriole CEO’su Charles Edwards, Bitcoin’in en berbat çöküşlerinin “BTC’nin üretim maliyetlerinin altına düştüğü madenci teslimiyeti (Aralık 2018 ve Mart 2020) nedeniyle olduğunu” söyledi. Bununla birlikte, Bitcoin’in mevcut üretim maliyeti, fiyatın epeyce altında olan 34.000 dolardı.

Kurumsal yatırımcıların son düşüşten sonra bile kripto piyasasında yükselişe devam ettiğinin bir işareti olarak, Cathie Wood’s Ark Invest, USD Coin’in (USDC) ana operatörü Circle ile birleşecek olan özel satın alma satın alma şirketinin 6.93 milyon payını satın aldı. Ayrıyeten, piyasanın olgunlaştığının bir öbür işareti de, NFT’lerin düzeltmeye olumsuz reaksiyon vermemesi. DappRadar’ın yakın tarihli bir raporu, 2022’nin birinci on gününde NFT ticaretinin 2021’in 3. çeyreğindeki 10.7 milyar dolara kıyasla 11.90 milyar dolar ürettiğini söyledi. Pekala, Bitcoin toparlanmaya devam edebilir ve belli altcoin projelerini daha yükseğe çekebilir mi? Varsayımlar için, Kriptokoin.com olarak tahlillerini paylaştığımız Rakesh Upadhyay’ın teknik tahlilleriyle devam edelim.

Bitcoin (BTC) teknik tahlil

Boğalar, son birkaç gündür Bitcoin’i 20 günlük EMA’nın (44.415 dolar) üzerine çıkarmak için uğraş ediyor, fakat küçük bir olumlu haber, alıcıların bölgeyi savunmaktan vazgeçmemesi. Bu, boğaların her küçük düşüşte satın aldığını gösteriyor.

Alıcılar, fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde zorlar ve sürdürürse, trendde mümkün bir değişikliği işaret edecek. Analiste nazaran BTC/USDT çifti daha sonra ayıların tekrar sert bir direnç oluşturabileceği 50 günlük SMA’ya (47.987 dolar) yükselebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 52.088 dolara yanlışsız bir rallinin yolunu açabilir. Bu varsayımın bilakis, fiyat 20 günlük EMA’nın üzerine çıkamazsa, hissiyatın negatif kalacağını ve rallilerde satış yaptığını gösterecek. Ayılar daha sonra fiyatı kritik dayanağın altına 39.600 dolardan düşürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, analiste nazaran düşüş trendi uzayabilir.

Teknik kısımda, hareketli ortalamalar düzleşti ve RSI 4 saatlik grafikte orta noktanın çabucak üzerinde. Bu, kısa vadede menzile bağlı bir aksiyon önerir. Analiste nazaran Bitcoin 39.600 dolar ile 45.456 dolar ortasında sıkışıp kalabilir. 45,456 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, avantajı boğaların lehine çevirebilir ve mümkün bir rallinin 52.088 dolara başladığının sinyalini verebilir. Alternatif olarak, 39.600 doların altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin yine başladığını gösterecek.

Altcoin NEAR yükseliş trendini sürdürüyor

NEAR Protocol (NEAR) güçlü yükseliş trendini sürdürüyor. Fiyat, 11 Ocak’ta evvelki ATH düzeyi olan 17.95 doların üzerine çıkarak üst taraflı hareketin tekrar başladığının sinyalini verdi. Ayılar 12 Ocak’ta fiyatı 17.95 doların altına çekti fakat boğalar bu düşüşü satın aldı ve 13 Ocak’ta seviyeyi geri kazandı.

Teknik kısımda, her iki MA da yükseliyor ve RSI olumlu bölgede, bu da en az direnç yolunun üst istikametli olduğunu gösteriyor. Boğalar, fiyatın 17.95 dolardaki kırılma düzeyinin altına düşmesine müsaade vermezse, analist fiyatın 13 dolara gerileyebileceğini düşünüyor:

NEAR/USDT çifti 25.44 dolara yükselebilir. Alternatif olarak, ayılar fiyatı 17,95 doların altına çekerse, parite 20 günlük EMA’ya (16,42 dolar) düşebilir. Bu düzeyden bir sıçrama, yükseliş trendini sabit tutabilir, lakin bunun altında bir kırılma ve kapanış, yatırımcıların çıkış için çabuk ettiğini gösterir. Parite daha sonra 13 dolara düşebilir.

4 saatlik grafik, fiyatın 20 günlük EMA’da takviye aldığını gösteriyor. Yükselen hareketli ortalamalar ve olumlu bölgedeki RSI, kısa vadeli eğilimin alıcıları desteklediğini gösteriyor. Boğalar fiyatı 20.59 doların üzerine çıkarırsa, yükseliş trendi başlayabilir. Parite daha sonra 22 dolara ve daha sonra 25 dolara yükselebilir. Bu varsayımın tersine, fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse, analiste nazaran kısa vadeli traderların kar alımı yapacağını gösterecek. Parite daha sonra 50 günlük SMA’ya düşebilir. Bu dayanağın altında bir kırılma ve kapanış, daha derin bir düzeltmenin başladığını gösterecektir.

Cosmos (ATOM) teknik tahlil

Altcoin projesi Cosmos (ATOM), bir kopuşla tamamlanacak ve genel direncin üzerinde 44.80 dolardan kapanacak bir karşıt baş ve omuz formasyonu oluşturmaya çalışıyor.

Yükselen hareketli ortalamalar ve çok alım bölgesindeki RSI, en az direnç yolunun üst hakikat olduğunu gösteriyor. 44.80 doların üzerinde bir kapanış, analiste nazaran ruhsal düzeye 50 dolardan ve akabinde 69.42 dolardaki formasyon maksadına yanlışsız bir ralli için kapıları açabilir. Alternatif olarak, fiyat genel dirençten düşerse, ATOM/USDT çifti 20 günlük EMA’ya (36 dolar) düşebilir. Bu, boğaların savunması için kilit bir düzey. Fiyat bu düzeyden geri dönerse, boğalar tekrar çifti genel direncin üzerine çıkarmaya ve yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak. 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma ve kapanma, üst taraflı hareketin güç kaybedebileceğinin birinci işareti olacak. Analist ayıların daha sonra fiyatı 32.90 dolara çekebileceğini öngörüyor.

4 saatlik grafik, fiyatın simetrik üçgen formasyonundan çıktığını ve belirsizliğin alıcılar lehine çözüldüğünü gösteriyor. Ayılar genel direnci 44.80 dolarda savunmaya çalışabilir, lakin başarısız olurlarsa parite 51.19 dolardan formasyon gayesine yükselebilir. Alternatif olarak, ayılar direnci 44.80 dolardan başarılı bir biçimde savunursa parite 20 günlük EMA’ya düşebilir. Fiyat bu takviyeden geri dönerse, boğalar yeniden genel manisi aşmaya çalışacak. Bu olumlu görüş, 50 günlük SMA’nın altında bir mola ve kapanışta reddedilecek.

Altcoin Fantom (FTM) TVL’de 10 milyar doları aştı

Fantom (FTM) güçlü bir yükseliş trendinde. Son birkaç gündeki fiyat hareketi, bir mola ile tamamlanacak ve 3,17 doların üzerinde kapanacak bir karşıt baş-omuz formasyonu oluşturdu.

Başka yandan, ayılar ralliyi 3.48 dolarda durdurmaya çalışabilir. Lakin boğalar fiyatı bu düzeyin üzerine çıkarsa, analiste nazaran yükseliş trendinin bir sonraki ayağı başlayabilir. Bu senaryoda, üst hareket evvel 4 dolara ulaşabilir ve daha sonra formasyon maksadına yanlışsız seyahatine 5,11 dolardan devam edebilir. Bu varsayımın bilakis, fiyat direnç düzeyinden düşerse, ayılar FTM/USDT çiftini 20 günlük EMA’ya (2.62 dolar) çekmeye çalışacak. Fiyat bu düzeyden yükselirse, analiste nazaran hassaslığın olumlu olduğunu ve traderların düşüşleri satın aldığını gösterecek. Bununla birlikte, bu dayanağın altında bir kırılma ve kapanış, 50 günlük SMA’da (2,07 dolar) daha derin bir düzeltmenin başladığının sinyalini verecek.

Ayılar yükselişi 3.17 dolarda durdurmaya çalıştı fakat boğaların öbür planları vardı. 20 günlük EMA’ya düşüşü satın aldılar ve fiyatı genel bariyerin üzerine ittiler. Boğalar fiyatı kırılma düzeyinin üzerinde tutarsa, yükseliş trendinin yine başladığının sinyalini verecek. Öte yandan, ayılar fiyatı 3,17 doların altına çekerse, analiste nazaran parite 20 günlük EMA’ya düşebilir. Bu, dikkat edilmesi gereken değerli bir düzey zira bunun altında bir kırılma ve kapanış, mevcut kırılmanın bir boğa tuzağı olabileceğini gösterebilir. Parite daha sonra 2.80 dolara ve daha sonra 50 günlük SMA’ya düşebilir.

FTX Token (FTT) teknik tahlil

Listenin son altcoin projesi FTX Token (FTT), son birkaç haftadır güçlü bir düzeltme basamağındaydı. Boğalar, 14 Ocak’ta fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine iterek trendde mümkün bir değişikliğin sinyalini verdi.

Hareketli ortalamalar bir yükseliş geçişinin eşiğinde ve RSI, olumlu bir ayrışma oluşturduktan sonra 64’ün üzerine çıktı. Bu, boğaların geri dönmeye çalıştığını gösteriyor. Fiyat düşüş trendi çizgisinin üzerinde kalırsa, analiste nazaran FTT/USDT çifti 53.50 dolara yükselebilir. Bu varsayımın tersine, fiyat mevcut düzeyden düşerse ve hareketli ortalamaların altına düşerse, kırılmanın bir boğa tuzağı olduğunu düşündürür. Bu, fiyatı 33.76 dolara çekebilir. Bu takviyenin altında bir kırılma ve kapanma, 24 dolara mümkün bir düşüş için kapıları açabilir.

4 saatlik grafik, düşen bir kama formasyonun oluşumunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı bu formasyonun üzerine çıkardı ve yatay direnci 45.07 dolardan da kırdı. Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI çok alım bölgesinde, bu da boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 45.07 doların üzerinde tutarsa, parite ruhsal dirence hakikat yürüyüşüne 50 dolardan başlayabilir. Bu olumlu görüş, fiyat düşer ve kamaya tekrar girerse geçersiz olacaktır. Bu türlü bir hareket, talebin daha yüksek düzeylerde kuruduğunu gösterecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.