Bitcoin

İşte “Halkın Borsası” KuCoin Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

2021, kripto para alanında pek çok açıdan patlamaya tanıklık edilen bir yıldı. Bitcoin ve birçok altcoin rekor kırdı; birinci çeyrekte göğüs coin’ler ivme kazanırken, yılın sonuna hakikat bu ilgi metaverse tarafına kaydı. Dünya genelinde kripto kullanıcı sayısı arttı ve ana akım benimseme epey geniş bir alana yayıldı. Hasebiyle kripto para ticaretinin yapıldığı platformlar da dikkatleri üzerine çekti. Kesime yeni giren beşerler bu platformlarda “başlangıç düzeyine uygun” bir kullanım ararken profesyoneller çeşitli araçların yer aldığı kapsamlı bir yer arayışındaydı. “People’s Exchange” yani “Halkın Borsası” olarak bilinen KuCoin, her çeşit yatırımcının kullanabileceği bir borsa olarak karşımıza çıkıyor. Hem de 540’tan fazla varlık ve 960’tan fazla süreç çiftiyle!

“Halkın Borsası” KuCoin hakkında bilmeniz gerekenler

Teknik mimarisi 2013 yılında oluşturulan KuCoin, 2017 yılında faaliyete geçmiş, Şeyseller merkezli bir kripto para borsasıdır. Bu 4 yıllık süreçte KuCoin’in şu anda sunduğu kusursuz tecrübenin gerçekleşmesi sağlanmak için çalışıldı. Başlangıçta KuCoin, büyük isimlerin dikkatini de çekti ve 2018’in sonlarında IDG Capital ve Matrix Partners’tan 20 milyon dolarlık yatırım aldı.

Artık ise hayli büyük ve birçok yatırımcının günlük bazda kullandığı, çoğunluk tarafından bilinen bir borsa haline geldi. KuCoin 207 ülkede 8 milyon kullanıcıya ulaştı ve spot ticaret, marj ticareti, P2P fiat ticareti, vadeli süreç ticareti, staking ve borç verme hizmeti sağlıyor. Şu anda borsa puanına nazaran CoinMarketCap’te beşinci sırada yer alan KuCoin, 2021’de Forbes Advisor tarafından en yeterli kripto para borsalarından biri olarak seçildi.

KuCoin’de KYC gerekli mi?

Terör finansmanı ve kara para aklama üzere yasa dışı faaliyetleri önlenmesi emeliyle birçok kripto para borsası, kullanıcılardan çeşitli bilgiler talep etmekte. KuCoin, 1 Kasım 2018’den bu yana cürümlerle gayret etmek için müşteri tanıma (KYC) prosedürünü uygulamaya koydu. Fakat borsalara şahsî bilgilerinizi vermekten rahatsızlık duyan küçük bir tradersanız, KuCoin’i gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz: KuCoin’de hesap doğrulama süreci, isteğe bağlıdır.

KYC, günlük para çekme ölçüsünü tesirler. KYC sürecinden geçmemiş bir hesap 24 saatte 1 Bitcoin (BTC) çekebilir – bu, birçok trader için kâfi bir ölçü. Örneğin Binance’te 24 saatlik süreç içerisinde çekilebilecek azamî ölçü 0.06 BTC’dir. KYC doğrulaması gerçekleştiğinde vadeli süreçler ticaretinde ve fiat-kripto ticaret limitinde de avantaj görebilirsiniz.

KuCoin’de süreç fiyatları ne kadar?

KuCoin’in süreç fiyatları, piyasadaki en düşük fiyatlar ortasında yer alıyor. Süreç fiyatı, yüzde 0.1’den başlayan düzeylerle epeyce rekabetçi. Buna ek olarak kullanıcıların tercih edebileceği çeşitli yollar da sunuyor. Örneğin borsanın kendi kripto parası olan KuCoin Token (KCS) ile ödenen fiyatlarda yüzde 20’lik bir indirim yapılıyor. KCS’yi tutan ve süreç hacmini artıran kullanıcıların VIP düzeyinin artmasıyla süreç fiyatları giderek daha düşük bir hale geliyor.

KuCoin’in kullanıcı dostu arayüzü

Kripto para alanına yeni giren pek çok yatırımcı, kripto para borsalarının karmaşıklığından çekinebilir ve yanlış süreç yapma korkusu yaşayabilir. Lakin KuCoin’in arayüzü epey kolay ve yeni başlayanlar için bile rahat bir kullanım sağlıyor. Platformun sayfası, çağdaş ve anlaşılır bir tertip üzerine oturtulmuş. Borsanın Türkçe lisan ve Türk lirası para ünitesi dayanağının olduğunu da eklemek lazım.

KuCoin’in desteklediği fiat para üniteleri

KuCoin, artık KuCoin Fiat Hesabı, P2P piyasası üzere platformlarında Türk Lirası, USD, EUR üzere 50’den fazla fiat para ünitesini destekliyor. Ayrıyeten Simplex ve Banxa üzere üçüncü taraf fiat uygulamalarını da destekliyor. Avrupa ülkeleri için KuCoin’in fiat hesabı, düşük süreç fiyatları sebebiyle en âlâ seçeneklerden biri olarak görünüyor. Hindistan ve Vietnam üzere ülkeler için P2P piyasası, alım satım için 0 fiyat sunduğundan ülkü olarak bahsediliyor.

KuCoin’in aldığı güvenlik tedbirleri

Günlük milyonların işlendiği bir kripto para borsasının güvenlik tedbirleri ve rastgele bir sıkıntıyla karşılaşıldığında nasıl hareket ettiği konusu yüksek kıymet taşır. 2020 yılına kadar hiçbir hack saldırısına uğramamış olan, bilgi şifreleme ve güvenlik açısından yüksek finans kurumu standartlarında olan KuCoin, 2020 yılında 285 milyon doların çalınmasıyla sarsıldı. Bu durum dikkat paha, zira borsanın süratli bir halde aksiyon alması ve hesaplı aksiyonları KuCoin’in olaydan muvaffakiyetle kurtulmasını sağladı. Kripto para sanayisindeki öbür şirketlerle de yakın alaka kurdu.

Blockchain araçlarının kullanımı, yetkililerin ve kanun uygulayıcı kurumların işbirliği sayesinde KuCoin, çalınan tokenların yüzde 84’ünü geri aldı – kalan kayıplar ise borsanın kendi sermayesi ve sigorta fonu aracılığıyla karşılandı. KuCoin’in olayın içerisinden muvaffakiyetle çıkması ve ustalıkla ele alması, müşterilerin hürmetini kazandı.

7/24 müşteri takviyesi

Bir kripto para borsasında kullanıcıların rastgele bir sorun yaşayıp hesaplarına ulaşamaması, dakikalar içerisinde yüklü ölçüde kayıp yaşayabileceğini yahut kârını alamayabileceği manasına gelebilir. Bu durumda kullanıcı, çabucak bir yetkiliye danışmak ister. KuCoin, yardım merkezinde canlı sohbet ve çevrim içi bir ticket aracılığıyla; 7 gün 24 saat destekleyici, hassas ve sabırlı çalışanlarıyla müşteri takviyesi sunuyor. Ayrıyeten Avrupa, Güneydoğu Asya ve başka bölgelerde yaklaşık 19 lokal topluluk ile kullanıcılara yerelleştirilmiş hizmet ve dayanak sağlıyor.

KuCoin’in özellikleri

KuCoin, en geniş altcoin yelpazesi sunan borsadır

Kripto para piyasasında birçok kullanıcı, kısa müddette yüklü getiriler sağlayabilme mümkünlüğü sebebiyle altcoin’lere istikametlenmiş durumda. Bitcoin’in fiyatının hayli yüksek olması ve artık daha stabil olarak kabul edilmesi de en büyük kripto para ünitesine kıyasla alternatiflerin ilgi çekmesinin sebeplerinden biri. Altcoin’ler kripto para yatırımı olarak daha yüksek bir risk/ödül oranı sunuyor. Altcoin’lerin büyümek için daha fazla yeri olduğu da düşünülüyor.

Ayrıyeten Bitcoin’den sonra piyasaya sürüldüğünden ötürü süreç suratları ve maliyetleri açısından birçoğunun teknolojisi, BTC’den üstündür. Bu nedenle birçok insanın radarında altcoin’ler yer alıyor. Altcoin’lerin beğenilen olduğu bu devirde KuCoin’in 960’tan fazla süreç çiftiyle 540’tan fazla projeyi desteklemesi epey olumlu bir özellik. Zati KuCoin, kripto “cevherlerinin” konutu olarak biliniyor. Hatta sayfasına girildiğinde, “KuCoin’de sıradaki kripto cevherini bul” yazısıyla karşılaşabilirsiniz.

KuCoin ayrıyeten bir launchpad (IEO) platformu olan Spotlight ve yeni bir launchpool eseri olan BurningDrop aracılığıyla kripto hazinelerini listeliyor. KuCoin Spotlight, erken basamaktaki kripto projelerine ve birinci token dağıtımına hizmet eden bir platformdur. KuCoin kullanıcıları, Spotlight üzerinden tercih ettikleri projelere yatırım yaparak yarar elde edebilirler.

Şimdiye kadar KuCoin, 17 Spotlight projesi başlattı. Örneğin, Spotlight’taki projelerden biri olan LUKSO piyasalara sürüldüğünden bu yana 122 kat, PDEX ise 114 katlık bir artış yaşadı. Velo 44.8x yaparken HotCross 29x yaptı.

Öte yandan BurningDrop, adil bir token dağıtım platformu olarak karşımıza çıkıyor. Şimdiye kadar HORD, TCP, LOCG, LNCHX, XCAD vb. dahil olmak üzere çok çeşitli Blockchain teşebbüslerinin token dağıtımını desteklemiştir. Kullanıcılar, belirlenen ölçüde kripto varlığını kilitleyerek proje tokenına erişebilir. Ek olarak, kullanıcılar daha fazla token dağıtımına erişim için bilgi süreç güçlerini artırmak için tokenlar atayabilir. Datalara nazaran şimdiye kadar, BurningDrop aracılığıyla listelenen projelerin ortalama yatırım getirisi yüzde 3.814’ü aşıyor. En çok getiriyi sağlayan ise PBX olmuş üzere görünüyor.

KuCoin, tüm yatırımcı sınıflarına kucak açıyor

Kripto para piyasasında para kazanmak için pek çok çeşitli yol vardır. Kimisi pasif gelir elde etmek ister, kimi spot piyasada daha rahattır, kimi ise vadeli süreçlerle ilgilenir. KuCoin, her türlü ticaret stratejisine uygun ve traderlar tarafından tercih edilmeye kıymet bir borsadır. Yeni başlayanlar için KuCoin, istikrarlı pasif gelir elde etmenin kolay yollarını sunar.

  • KuCoin Crypto Lending, kullanıcıların pasif gelir elde etmek için varlıkları ödünç verebilecekleri bir eşler ortası borç verme piyasası sunar. Örneğin USDT borç vermek istediğinizde aşağıdaki üzere bir sayfayla karşılaşırsınız:
  • KuCoin Trading Bot, kullanıcı dostu bir ticaret aracıdır ve kullanımı fiyatsızdır. Ticaret stratejilerinizi otomatik olarak uygulamak için birkaç adımda bir ticaret botu oluşturmaya başlayabilirsiniz. KuCoin ayrıyeten Spot Grid, DCA, Futures Grid ve Smart Rebalance olmak üzere 4 ticaret stratejisini destekliyor. Şimdiye kadar dünya çapında 4 milyondan fazla bot oluşturuldu. Ticarete süratle başlamak için diğerlerinin ticaret ayarını da kopyalayabilirsiniz.
  • Gelişmiş yatırımcılar için KuCoin, başarılı süreçlerden elde ettikleri çıkarları artırmalarına yardımcı olmak için marj ticareti ve vadeli süreç ticareti sağlar.
    • 3 milyondan fazla kullanıcısıyla KuCoin Vadeli Süreçleri (Futures), dünya çapında en çok kullanılan birinci 10 vadeli süreç platformundan biri oldu. 100 kata kadar kaldıraç seçeneğiyle 70’den fazla tokenı destekliyor.
    • KuCoin Marjı (Margin) ise artık 2 milyonun üzerinde kullanıcıya hizmet veriyor. 50’den fazla token, 10 kata kadar kaldıraçla destekleniyor.

KuCoin, birinci toplumsal ticaret platformu olma özelliğini taşıyor

Kripto para piyasası, belli anlarda spekülasyonlar ve haberlerden besleniyor. KuCoin, kripto para alanındaki birinci ve en büyük toplumsal ticaret platformu olma istikametinde adım atarak traderların her şeyden haberdar olmasını amaçlıyor. Bu doğrultuda 22 Ekim 2021’de davet edilen KuCoin kullanıcılarının yesyeni toplumsal özellikleri denemeleri için özel bir alan olan KuCoin S kullanıma sunuldu. Pekala, KuCoin S’i özel yapan şey ne?

  • Sağlam kripto para haberleri: Birçok kripto para traderı, çoklukla FUD (korku, belirsizlik, şüphe) durumuyla karşılaşır ve bu anlarda yanlış yatırımlar yapabilir. Bir traderın gerçek olan bilgiyi bulması vakit alan bir şeydir. KuCoin S; fiyat hareketleri, yeni listelemeler, kripto haberleri, trend olan coin’ler, kesim, portföyler üzere çeşitli mevzularda muteber bilgiler sunar. Bu özelliklerin, yapay zeka tabanlı algoritmalar ve makine tahsili yoluyla kademeli olarak gelişmesi ve özelleşmesi planlanıyor.
  • Çok-yönlü toplumsal özellikler: KuCoin S; beğenme, takip etme, yorum yapma ve paylaşma üzere toplumsal özellikleri destekliyor. Makul bir tokena olan dayanağınızı gösterebilir, onu favori listenize yahut portföyünüze ekleyebilirsiniz. Ayrıyeten trend olan bir token yahut bahis hakkında yorumlarınızı bırakabilirsiniz. Hareketleriniz ve görüşleriniz diğerlerinin daha düzgün kararlar almasına yardımcı olabilir. Birebir halde, KuCoin’deki öbür milyonlarca kullanıcıdan fikir alabilirsiniz. Örneğin aşağıda, birkaç kullanıcının BTC hakkında düşündüklerini paylaştığını görebilirsiniz:
  • Kolaylaşan ticaret ve artan getiri oranı: KuCoin S, buyruk defteri ve buyruk tipi işlevlerini kaldırarak kullanıcılar için alım satım sürecini kolaylaştırır. Kullanıcılar yalnızca bir token seçer, satın al düğmesine dokunur ve satın alma meblağını girer. Ayrıyeten kopya alım satım özelliği; platformdaki en başarılı stratejilere göz atmanıza, tek tıkla getiri beklentinizi ve risk tercihinizi karşılayan bir portföy oluşturmanıza imkan tanır. Kullanıcılar piyasa tarafından kanıtlanmış bir ticaret stratejisindeki atılımları kopyalayarak daha yüksek kâr elde etme bahtını elde eder.

Sonuç

Kripto para piyasalarında “sıradaki trend coin’i” bulma gayreti gün geçtikçe ağırlaşırken KuCoin, epey fazla altcoin için alım satım seçeneği sunmasıyla öne çıkıyor. Borsanın sade, anlaşılır ve kullanıcı dostu arayüzü, yüksek güvenlik düzeyi ve 7/24 takviye sunması da artı faktörler olarak bedellendiriliyor. KuCoin, yeni yatırımcılardan profesyonel traderlara, birçok kullanıcıya hitap ediyor ve çeşitli araçlar sunuyor. Kripto para alanında bir “ilk” olarak kabul edilen toplumsal platformunu da unutmamak lazım. Şayet siz de 540’tan fazla altcoin’in yer aldığı bu geniş platformda kendi kripto para cevherinizi bulmak isterseniz, borsaya göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.