Alt Coin

İşte Pazar Günü Pump ve Dump Yiyen 20 Altcoin!

Bitcoin’in 40.000-44.000 dolar aralığında gezindiği bir haftanın sonuna geldik. Piyasa pahası ile öncü kripto para ünitesi olan BTC yatay hareket etse de, alandaki kimi altcoin projeleri ani yükseliş ve çöküş yaşamaya devam ediyor. Yazıya başlamadan evvel en çok yükselen bu ekseriyetle yeni olan altcoin’lerin (pump’lanan) birebir biçimde süratle düşebileceğini (dump’lanacağını) belirtmekte yarar var. Yatırımcıların dikkatli olmasını ve yatırım yapmadan evvel araştırma yapmasını tavsiye ederiz. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Haftanın son gününe bu altcoin projeleri damga vurdu

CoinMarketCap’in kazananlar listesinde birinci 10’da yer alan altcoin’e bakıldığında, hepsinin yüzde 100’ün üzerinde arttığı görülebiliyor. Birinci sırada yüzde 577’lik bir artış yaşayan Fractionalized SMB-2367 (DAOJONES) yer alıyor. İkinci olarak, Project X Nodes (PXT) yüzde 354.99’luk bir bedel artışı yaşamış durumda. Kendisini “APEFUND’ın” alt-fonu olarak tanımlayan AF-PRESALEDAO yüzde 334 yükseldi.

Dördüncü olarak Kuai Token (KT) yüzde 224’lük bir yükseliş sergilerken Euro Shiba Inu (ESHIB) yüzde 200.59, NinjaFloki (NJF) ise yüzde 180 oranında bedel kazandı. NinjaFloki’nin dün dikkat çektiğimiz “değer kaybedenler” listesinde yer aldığını belirtmekte yarar var. Ninja’nın akabinde Apollo Inu (APOLLO) yüzde 173, Coffin Finance (COFFIN) yüzde 155, Blockcloud (BLOC) yüzde 137, DeltaFlip (DELTAF) ise yüzde 117’lik bir performans sergiledi.

Fakat, elbette, bilhassa birçok yeni kripto para ünitesi projesi; yükseldiği anda “dump yeme” muhtemelliğine sahiptir. Günün en çok kaybedenleri kısmı da bize bunu gösteriyor. Geçtiğimiz gün yükseliş kaydeden Megatech (MGT), OBRok Token (OBROK) üzere altcoin’ler bugün çöküş yaşıyor. Günün en çok kaybeden coin’i yüzde 99.89 ile Anortis (ANORTIS) olurken ikinciliği Vagabond (VGO) aldı. Bunları yüzde 97.45 düşüş ile LUS, yüzde 73.58 ile MRE, yüzde 65.06 ile CATS takip etti. MiniTesla, Megatech, Watchmen, OBROK, SHKG; sırasıyla yüzde 63, 62, 61, 57, 51 bedel kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.