Bitcoin

İşte Satın Alınıp “HODL Yapılacak” 9 Altcoin!

Kripto para piyasası 2020 ve 2021’de boğa koşusundaydı. Birtakım yatırımcılar kripto paraları artık ödeme ve süreç yapma emelleri için kullanıyor. Bu yazıda, analist Sayantani Sanyal listesinden 2022’de HODL yapılabilecek 9 altcoin projesini inceleyelim.

İşte 2022’de HODL yapılacak 9 altcoin

  • Bitcoin, 2021’deki rallisinden sonra şu anda en trend kripto para ünitesi. Tüm süreçleri direkt eşit, bağımsız ağ iştirakçileri ortasında gerçekleştiriyor ve rastgele bir aracının arıcıya muhtaçlık duymuyor.
  • Ethereum büyük ölçüde akıllı kontrat imkanlarıyla tanınır. Bu mukaveleler programlanabilir, token’ler, stablecoin’ler, DeFi yahut NFT’ler dahil olmak üzere çok sayıda kullanım senaryosuna sahip.
  • Solana bir düşüşle karşı karşıya, fakat 2021’deki son derece başarılı başarısı nedeniyle analistin üçüncü sıra seçimi. SOL, piyasadaki en süratli büyüyen altcoin projesinden biri. Raporlara nazaran, Solana fiyatı 2021’de %13,662 kıymetlendi.
  • Uzmanlar ve kripto analistleri, göğüs coin’ler uzun vadeli yatırım için uygun olmadığına inanıyor. Lakin memecoin’ler 2021’de potansiyellerini gösterdiler. Bu nedenle, analiste nazaran Shiba Inu’yu pahalandırmak mantıklı olabilir. SOL’un yanında, SHIB 2021’de %481.000 ile piyasa kıymetinde patlayıcı bir artış elde etti.
  • Metaverse’in ortaya çıkışı 2021’de interneti kasıp kavurdu ve bu eğilimin 2022’de devam etmesi bekleniyor. Başarılı örneklerden Axie Infinity, geçen yıl neredeyse %16.000 büyüyerek en düzgün performanslardan biri oldu.
  • Bu yıl Polygon’dan beklentiler epey yüksek. Proje, büsbütün Polygon üzere katman-2 tahlillerine dayanarak ETH 2.0 sürümüne geçmeye ayarlandı. Bu birebir vakitte MATIC bedelinde bir artış yaşama avantajına sahip olduğunu ve HODL için âlâ bir seçenek olduğunu gösterebilir.
  • Avalanche, geçen yıl neredeyse %2000 büyüdü ve uzmanlar bu çizginin 2022’de de devam edeceğine inanıyor.
  • Terra, global ödeme sistemlerine güç sağlamak için stablecoin kullanan Blockchain protokolü. LUNA, fiat para ünitelerinin fiyat istikrarını ve geniş çapta benimsenmesini Bitcoin’in sansür direnciyle birleştirir ve süratli ve uygun fiyatlı ödemeler sunar.
  • Dogecoin, piyasadaki en tanınan kripto para ünitelerinden biridir. Analiste nazaran göğüs coin kategorisinde kıymetlendirilebilir.
  • Cardano, gerçek dünyaya temas eden PoS Blockchain devi. Altcoin projesi ayrıyeten, toplumun daha az ayrıcalıklı bireyleri ortasında gücü tekrar dağıtmayı hedefliyor. ADA, yatırımcıların ağın çalışmasına da katılabilmelerini sağlayacak formda tasarlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.