Bitcoin

İşte Uzmanlardan 2022 İçin 6 Bitcoin ve Altcoin Kestirimi

2021, kripto para üniteleri için tarihi bir yıldı. Bitcoin’in son zamanlardaki düşüşüne karşın, fiyatı son 52 haftada hala %70′den fazla arttı. Daha da kıymetlisi, bugün BTC ve altcoin piyasası kapitalizasyonunun bir yıl evvel iki katından fazla olan 2,5 trilyon dolar olduğu iddia ediliyor. Pekala 2022’de bizleri neler bekliyor? Fintech uzmanı Jasmin Merdan 6 başlıkta cevaplıyor.

Bitcoin ve kurumsal yatırımcı

Analist, Bitcoin’in benimsenmesinde daha fazla ilerleme bekliyor. Her vakit düzenleyici çerçevede olmayabilir, lakin müşteriler talep ettikleri için finansal kurumlar kripto paraları giderek daha fazla kucaklıyor. Birçok banka ve finansal hizmet şirketi, müşterileri cezbetmek ve elde tutmak için portföyleri kriptolarla çeşitlendiriyor.

İkincil yahut türev piyasalarda genişleme: Şubat ayında, Kanada, dünyanın birinci Bitcoin tabanlı ETF’lerin benzerini başlattı. Bir yıldan kısa bir mühlet sonra, idaresi altında yaklaşık 1.4 milyar dolar toplandı. Analiste nazaran bunun ABD dışındaki pazarlarda 10 yahut 100 defa çoğaltılmaması için hiçbir neden yok ve bunu yapmak konusunda isteksiz olmasına karşın, SEC 2022′de bir Bitcoin yahut kripto ETF’sini onaylayabilir.

Başkan altcoin savaşını sürdürüyor

Son aylarda önder altcoin Ethereum ile kendilerini daha süratli ve daha ucuz olarak sunan birkaç Blockchain ortasında büyüleyici bir rekabet gelişti. Bu argüman 2022′de kendi kendine çözülmeyebilir, lakin, analiste nazaran anlayışlı yatırımcıların portföylerini inançlı oynamak için dengelemeleri mümkündür.

Big Tech yarışının sonu: 2021, bir vakitler kripto hakimiyeti hayal eden teknoloji devleri tarafından dikkate bedel bir geri çekilme yılı oldu. Facebook olarak bilinen Meta, Diem olarak isimlendirilen dijital para ünitesi konusunda yıllardır çalışmalarını sürüyor. Analiste nazaran teknoloji şirketlerinin ayrılması, mevcut kripto para üniteleri ve stablecoin’ler için bir büyüme fırsatı sunabilir.

Bitcoin ve altcoin’ler için kıymetli al-sat-tut stratejilerine buradan göz atabilirsiniz. Detaylar Kriptokoin.com‘da.

Hükümet yansısı devam ediyor

Bu baş karıştırıcı ancak dünya kriptoyu ne kadar çok istiyorsa, hükümetler de o kadar çok kriptoyu kırmak istiyor. Teknolojik olarak, kriptoyu yasaklamak neredeyse imkansızdır, lakin hükümetler vatandaşların ticaret yapmasını çok zorlaştırabilir (örneğin borsaların lisanslarını reddederek). Analist, ABD ve Avrupa’da kripto para madenciliğinin iklim üzerindeki tesiri hakkında daha fazla inceleme bekliyor.

Son olarak, kripto borsası Abra’nın CEO’su ve tanınmış bir Bitcoin boğası olan Bill Barhydt, BTC’nin 2022′de 100.000 dolara ulaşabileceğini söylüyor. Lakin, yatırımcıların kabul etmesi gereken şey, bu yüksekliğe giden uzun seyahatinde %20 daha düşebileceğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.