Bitcoin

İsviçreli Banka: Bitcoin 2022’de Bu Düzeylerden Süreç Görecek!

Kasım ayında ATH düzeyi 69.000 dolara ulaşan Bitcoin (BTC), son birkaç aydır düzenleyici fiyat hareketleriyle gayret ediyor. 2021’in kapanmasıyla 6 haneli fiyat iddiaları geçersiz kalırken, epey mütevazi bir iddia Seba Bank CEO’su Guido Buehler’dan geldi.

Guido Buehler: Bu düzeylere ulaşacağımızdan neredeyse eminim

Seba Bank CEO’su Guido Buehler, firmasının modellerinin Bitcoin’in 2022′de 50.000 ila 75.000 dolar ortasında yükseldiğini gördüğünü söyledi. Buehler’e nazaran daha fazla kurumsal yatırımcı dünyanın en tanınan kripto para ünitesini benimsemeye başladığından, Bitcoin’in fiyatı bu yıl neredeyse iki katına çıkarak 75.000 dolara ulaşabilir. Bu iddiaya inandıklarını da belirten şirket CEO’su, asıl sorunun zamanlama olduğunu söylüyor:

Dahili değerleme modellerimiz şu anda 50.000 ila 75.000 dolar ortasında bir fiyat gösteriyor. Bu seviyeyi göreceğimizden hayli eminim. Soru her vakit zamanlamadır.

Bitcoin, Kasım ayında ATH düzeyi olan 69.000 dolara yükseldikten sonra, Pazartesi günü kısaca 40.000 doların altına geriledi, bu da Eylül’den bu yana görülmeyen en düşük düzeydir. Bitcoin’in geçen yıl görülen rekor düzeyleri test edip etmeyeceği sorulduğunda Buehler, “böyle düşündüğünü” söyledi lakin fiyat yağısının dalgalı olacağını vurguladı.

Noelle Acheson: Bitcoin riskli varlık üzere davranıyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Genesis’in piyasa lideri Noelle Acheson, Bitcoin’in son birkaç ay içinde birçok kere bir risk varlığı üzere davrandığını söyledi. Acheson’un dikkat çeken tespitleri Bitcoin’in dayanıklılığı üzerineydi:

Piyasa gerginleştiğinde, Bitcoin düşer. 10 yıldaki ani yükselişin piyasa hassaslığını biraz ürküttüğüne dair çeşitli indikatörler gördük – bu, nakit akışlarında yüksek oynaklığa sahip rastgele bir varlık için uygun değil. Bu fırça tarafından lekelenen birçok varlığın bilakis, Bitcoin likittir ve bu nedenle ağır bir darbe olmadan daha fazla satış baskısı alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.