Kripto Haber

Jack Dorsey, MicroStrategy Konferansında Bitcoin’in Erdemlerini Açıkladı

Jack Dorsey, Block’u yönetmeye odaklanmak için Twitter CEO’su rolünden ayrıldığından bu yana ilk kez halka açık görünümünde, toplumun bitcoin’in benimsenmesinden yararlanabileceği yollara olan inancını yineledi.

MicroStrategy’nin Şirketler için Bitcoin konferansında diğer bitcoin savunucusu Michael Saylor ile konuşan Dorsey, “Bitcoin ile internet için yerel bir para birimine sahip olmaya şimdiye kadarki en yakın noktayız” dedi. Dorsey, örneğin Washington’da alınan kararların dünyanın diğer tarafındaki daha küçük ülkeleri etkilemediği durumlarda dünyanın evrensel bir para birimine ihtiyacı olduğunu da sözlerine ekledi.

Dorsey ayrıca ücretlerin bir kara kutu olduğu ve şirket yöneticilerinin her zaman nasıl çalıştıklarını veya fiyatlandırıldığını göremedikleri geleneksel finansa karşı ücretlerin açıkça görülebildiği ve anlaşılabilir olduğu bitcoin’in şeffaflığını da lanse etti.

Daha fazlasını okuyun: Jack Dorsey’in ‘Web 3’ ile Beef’i Gerçekten Ne Hakkında?

Geleneksel teknoloji medyasının Bitcoin gelişiminin Ethereum gibi diğer kriptolara göre çok daha yavaş olduğu yönündeki eleştirisine istisna getiren Dorsey, “Yavaş şeyler daha uzun sürer ve daha öngörülebilir ve güvenli olma eğilimindedir” dedi.

Bitcoin satın alan veya işlerine dahil eden şirketlerle ilgili olarak Dorsey, bitcoin kullanmasalar bile her şirketin bunu ve operasyonlarını potansiyel olarak nasıl iyileştirebileceğini incelemesi gerektiğini söyledi. Bitcoin ekosistemi etrafında inşa edilen hizmetler, ilerlemenin anahtarı olacak, diye ekledi.

Devamını oku: MicroStrategy, Piyasa Tabanı Sırasında Ek 25 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.