Kripto Haber

Japon Ticaret Evi Mitsui Altın Bağlantılı Kripto Para Birimi Başlatacak: Rapor

Nikkei Asia Cuma günü bildirdiğine göre, Japon ticaret şirketi Mitsui & Co., altın fiyatlarına bağlı bir kripto para birimini bu ayın başlarında piyasaya sürmeyi planlıyor.

  • ZipangCoin (ZPG) olarak adlandırılan token, perakende yatırımcılara satılacak ve rapora göre Mitsui tarafından Londra Metal Borsası’ndan satın alınan yen cinsinden altının fiyatına bağlanacak. Nikkei, bir ZPG’nin fiyatının bir gram altının değerine eşit olacağını ve Sumitomo Mitsui Banking Corporation tarafından garanti edileceğini yazdı.
  • ZPG, muhtemelen Japonya’nın ilk altına bağlı jetonu olacak, ancak dünyada bu tür ilk jeton değil. Altın fiyatına sabitlenen ZPG’nin daha istikrarlı bir kripto olması muhtemeldir.
  • ZPG başlangıçta Mitsui’nin kendi borsası aracılığıyla satılacak. Nikkei Asia, Seven Bank ve diğerleri ile birlikte kurulan borsanın Kanto Yerel Finans Bürosu’na kayıtlı olduğunu ve Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) tarafından lisanslandığını bildirdi. Kanto, Büyük Tokyo Bölgesi’ni kapsayan bölgedir.
  • Mitsui, rapora göre, ticaret evinin bağlı perakendecilerinde bir akıllı telefon uygulaması ve diğer dijital ödeme sistemleri aracılığıyla kullanılan ZPG’yi bir ödeme aracı olarak da kullanmayı planlıyor.
  • ZPG ticareti yapmak isteyen FSA’ya kayıtlı borsalar, kullanıcı kimliği doğrulamasından geçmek zorunda kalacak.
  • Nikkei Asia raporuna göre, madeni para, bitcoin ve eter gibi kripto para birimlerinin temel aldığından farklı olarak özel bir blok zincirinde çalışacak. Özel, ayrıca izinli olarak da adlandırılan blok zincirler, ağa kimin katıldığını kontrol eder.
  • Sumitomo Mitsui Banking Corporation ayrıca, banka mevduatı destekli dijital yen çıkarmak için çalışan 70’in üzerinde Japon bankası ve endüstri liderinden oluşan bir konsorsiyumun parçasıdır.

Daha fazlasını okuyun: Şirket İçinde Japonya’nın Çok Paydaşlı Dijital Yen’ini Oluşturuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.