Kripto Haber

Japonya’da Bitcoin Büyük, Singapur’da Ethereum Dominant, Avustralyalılar Cardano’yu Seviyor

Kişisel finans karşılaştırma sitesi Finder tarafından yapılan yeni bir anket , belirli ülkelerde hangi kripto varlığın en çok sahip olunduğuna ve belirli kripto varlıkların hangi ülkelerde en yüksek benimseme oranına sahip olduğuna baktı.

: Anket 22 ülke ve 5 cryptoassets içine baktı Bitcoin (BTC) , Ethereum (ETH) , Cardano (ADA) , dogecoin (DOGE) ve Binance Coin(BNB) .

İncelenen ülkeler arasında Finder, Nijerya’nın %24,2’lik bir kripto sahiplik oranıyla ilk sırada olduğunu buldu. Onu %18 ile Malezya ve %17,8 ile Avustralya izlemektedir. Bu arada, küresel ortalama %11,4’tür.

Finder, ankete katılan her 10 kişiden 1’inden biraz fazlasının veya %11,4’ünün küresel olarak kriptoya sahip olduğunu söyledi.

Finder’ın listesindeki 22 ülke arasında kripto para sahibi olan kişilerin yüzdesine bakıldığında, hepsinde en büyük payı bitcoin alıyor. 3 ABD 10 iken Avustralya, Endonezya ve Hong Kong izliyor ,Kanada 13 ,Rusya 18, UK 20 vs.

BTC en popüler kripto varlık olarak ilk sırayı alırken, diğer noktalar ülkeye göre değişiyor. Örneğin, ETH çoğu ülkede bu listede en popüler ikinci coindir, ancak Endonezya, Hong Kong, Brezilya ve Kolombiya’da DOGE’dir. Filipinler’de, bu BNB.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.