Kripto Haber

Jefferies Analisti, Bitcoin’deki Çöküşün Uzun Vadeli Kripto Madencileri İçin İyi Olduğunu Söylüyor

Yatırım bankası Jefferies, Bitcoin’in Kasım ayının tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşüşü kripto madenciliği şirketlerinin hisselerine zarar veriyor, ancak yine de onlar için olumlu olabilir çünkü yeni girenleri caydırabilir, diye yazdı Jefferies.

  • Bitcoin fiyatları düşmeye devam ettiğinde, daha yüksek elektrik maliyetlerine sahip daha küçük madenciler genellikle operasyonlarını azaltır, bu da muhtemelen halka açık Kuzey Amerikalı madencilerin “anlamlı” pazar payı elde etmelerine yardımcı olacaktır, dedi analist Jonathan Petersen bir notta.
  • “BTC fiyatı için daha yavaş bir büyüme yörüngesi, BTC’nin fiyatının hızlı bir şekilde yükselmesine (yani 21. Çeyrek) kıyasla ağa daha az yeni girişi teşvik etmeli ve mevcut madencilik operatörlerinin ek ASIC’leri devreye soktukça pazar paylarını daha hızlı büyütmelerine olanak tanımalıdır.” Petersen, yüksek performanslı madencilik bilgisayarlarına atıfta bulunarak yazdı.
  • Bitcoin’in fiyatı, Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana yaklaşık %39 düşerken, ağın hash oranı artışını sürdürerek 1 Ocak’ta saniyede 200 exahash’ın (EH/s) üzerine rekor seviyeye ulaştı.
  • Pazartesi günü, bitcoin Eylül 2021’den bu yana ilk kez 40.000 doların altına düştü. Goldman Sachs, Fed’in önceki üç faiz artırımı tahminine kıyasla yıl sonuna kadar borçlanma maliyetlerini en az dört kez artırmasını beklediğini söyledi.
  • Marathon Digital, Riot Blockchain, Hive Blockchain ve Hut 8 gibi kripto madenciliği hisselerinin tümü Pazartesi günü %4’ten fazla düştü.

Devamını oku: Kripto Madencileri Satıştan Sonra Bile Bitcoin’den Daha İyi Yatırımlar: Analistler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.