Kripto Haber

Jefferies, NFT Pazarının 2025’e Kadar 80 Milyar Dolardan Fazla Değere Ulaştığını Görüyor

Jefferies bir analist notunda, dijital ve fiziksel dünyaların yakınlaşmasının, markaların erişimlerini “dijital olarak etkinleştirilmiş deneyimsel bağlantılara” genişletmesine olanak tanıyan değiştirilemez tokenlar (NFT’ler) ile şekilleniyor.

Stephanie Wissink liderliğindeki analistler Salı günü yayınlanan raporda, bankanın NFT piyasa değeri tahminini 2022 için 35 milyar doların üzerine ve 2025 için 80 milyar doların üzerine çıkardığını yazdı.

Banka, şirketlerin ve ünlülerin Sandbox ve Decentraland’da “arazi” satın alarak dijital pazarlama yapmalarına, farkındalık yaratmalarına ve markalarını genişletmelerine izin verdiğini belirtiyor. Notta, Kasım ayında NFT’lerin “dijital yapı taşları” olduğu dijital gayrimenkul alımlarında bir acele vardı.

Jefferies, dijital varlıkları gelişmekte olan bir teknoloji olarak görüyor ve müşterilerin görüntülü oyun, oyuncak ve oyun ve sosyal medya şirketlerinde bir dizi yatırım riski oluşturmasını tavsiye ediyor.

Tüketici teşhiri için banka şunlardan bahseder: Hasbro, Mattel, Funko ve GameStop. Metaverse maruziyeti için şunları içerir: Meta, Snap, Activision Blizzard, Electronic Arts, Take-Two Interactive Software, Warner Music Group, Universal Music Group ve Roblox.

Jefferies, Ethereum blok zincirinin NFT’leri basmak ve meta veri depoları oluşturmak için hala en popüler seçenek olmasına rağmen, ağın yüksek gaz veya işlem ücretlerinin markaları alternatif ağları düşünmeye ittiğini söylüyor.

Rakip yatırım bankası JPMorgan da geçen haftaki bir raporda bu eğilimin altını çizdi. Ethereum’un NFT’lerdeki hakimiyetinin tıkanıklık ve yüksek gaz ücretleri nedeniyle küçüldüğünü söyledi.

Devamını oku: JPMorgan, Ethereum’un NFT Pazar Payını Solana’ya Kaybettiğini Söyledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.