Kripto Haber

JPMorgan, 2022’de Daha Fazla Kripto Kabulü Görüyor, Bitcoin’in Değer Deposu Olarak Durumunu Tartışıyor

JPMorgan hisse senedi araştırma analisti Kenneth Worthington Cuma günü müşterilerine bir notta, kripto para piyasaları ve endüstrisinin bu yıl ana akım yatırımcılar ve şirketler tarafından daha fazla kabul görmeye hazır olduğunu yazdı.

JPMorgan, 2022’nin “blok zinciri köprüsünün (çeşitli zincirlerin daha fazla birlikte çalışabilirliğini sağlayan) veya finansal tokenizasyon yılı olma potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor. ”

Bitcoin ile ilgili olarak, JPMorgan, “çağdaş bir değer deposu olarak özellikle iyi tasarlanmış ve güçlü tasarımın Bitcoin’e olan güvenin ve değerinin artmasına katkıda bulunduğunu” söylüyor. Bununla birlikte, Worthington’a göre Bitcoin, sınırlı geçmişi göz önüne alındığında, altın da dahil olmak üzere diğer değer depolarına karşı hala yetersiz kalıyor.

Ek olarak, bitcoin’in artan oynaklığı muhtemelen onu iyi bir para birimi yapmayacaktır, çünkü bu, “bir değişim aracı, bir hesap birimi ve ertelenmiş ödemeler için bir standart olarak, paranın diğer tanınan işlevleri olarak kriptoyu zayıflatabilir. Ancak oynaklık endişeleri Bitcoin’in değer kazanmasını engellemedi, diye ekledi.

Bu arada, kripto para borsası Coinbase, şirketin kripto endüstrisindeki büyümeden faydalandığı için yatırımcılar için “hala bir satın alma” durumunda, dedi Worthington.

Bu haftanın başlarında, Goldman Sachs müşterilerine “varsayımsal olarak, eğer bitcoin’in ‘değer deposu’ pazarındaki payı önümüzdeki beş yıl içinde %50’ye yükselirse (değer depolarına yönelik toplam talepte herhangi bir büyüme olmadan), fiyatı, yıllık %17-18’lik bir bileşik getiri için (zaman içinde bitcoin arzındaki büyümeyi hesaba katarak) 100.000 $’ın biraz üzerine çıkacaktır. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.