Alt Coin

JPMorgan Analisti: Bu 6 Altcoin, Ethereum’u Sallayabilir!

JPMorgan analistine nazaran, Terra (LUNA), Avalanche (AVAX) ve dört öbür Ethereum rakibi 2022’de ETH’nin tahtına önemli bir tehdit oluşturuyor. Bu altı altcoin hakkında analistin görüşlerinin detayları Kriptokoin.com’da.

6 altcoin projesi ETH’yi tehdit ediyor

Global bankacılık devi JPMorgan’daki analistler, Ethereum (ETH) rakiplerinin bu yıl kripto pazarlarındaki en yeterli altcoin’in DeFi hakimiyetine meydan okuyacağını söylüyor. Yakın tarihli bir raporda, JPMorgan genel müdürü Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analistler, ETH’nin DeFi alanındaki %70’lik pazar hissesinin düşmeye devam edeceğini zira blockchainin “sharding yükseltmesinin” en az bir yıl uzakta olduğunu söylüyor. Ethereum’un DeFi alanındaki pazar hissesi, Ocak 2021’den bu yana aslında %30 düştü. Analistler raporda şöyle diyor:

Zihnimizdeki, ETH’nin hakimiyeti hakkındaki optimist görüş risk altında. Bunun nedeni, Ethereum ağının hakimiyetini sürdürmesi için gerekli olan Ethereum ağının ölçeklendirilmesinin çok geç gelmesi olabilir.

Panigirtzoglou’ya nazaran, Terra (LUNA), Solana (SOL), Avalanche (AVAX), Fantom (FTM), Tron (TRX), katman-2 ölçekleme tahlili Polygon (MATIC) ve Binance Smart Chain (BSC) üzere Ethereum rakipleri, benimseme yoluyla büyüme açısından piyasa bedeline nazaran ikinci en büyük kriptoya karşı yer kazanıyor. Ayrıyeten, rapora nazaran kimi geliştiriciler, “parçalama yükseltmesi” tamamlandıktan sonra ETH’ye geri dönmeyebilir. Rapor bu mevzuda şöyle diyor:

Ethereum’un rakiplerine nazaran nispi değerlemesi, azalan DeFi hissesini yansıtıyor. ETH için risk şu: vakit paylaşımının 2023’te uygulanmasına kadar, rakiplerin ekosistemlerinin o kadar büyümüş olacak ki, aktivite toplu olarak Ethereum ağına geri dönmeyecek. Diğer bir deyişle, Ethereum şu anda, bize nazaran, sonucu bilgili olmaktan çok uzak bir yarışta, uygulama alanındaki hakimiyetini sürdürmek için ağır bir gayret içinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.