Kripto Bilgi

JPMorgan, Aşırı Oynaklığın Bitcoin’in Daha Fazla Ana Akım Kabulünü Engellediğini Söyledi

JPMorgan bir araştırma raporunda, Bitcoin’in en büyük zorluğunun oynaklığı ve daha fazla kurumsal kabulü engelleyen yükseliş ve düşüş döngüleri olduğunu söyledi.

  • Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analistler, geçen hafta yayınlanan notta, bankanın bitcoin için gerçeğe uygun değer tahmini – bitcoinin altına oynaklık oranına dayalı olarak – yaklaşık dört katına veya 38.000 dolara düştü.
  • JPMorgan, bitcoin/altın oranının yaklaşık iki katına düşmesine ilişkin önceki tahmininin artık gerçekçi olmadığını söyledi. Banka, hem bitcoin hem de ethereum için ileriye dönük önemli rüzgarlar görüyor.
  • Değerinin çoğunu “bir dijital altın biçiminden ziyade merkezi olmayan bir uygulama para birimi” olarak elde ettiği için, ethereum için zorluk, bitcoin için olandan farklıdır.
  • Ethereum, merkezi olmayan finans (DeFi) ve karşılıksız token (NFT) sektöründeki pazar payının düşmesi nedeniyle zorluklarla karşı karşıya. Banka, bu ayki düzeltme sırasında, ether fiyatlarının daha küçük altcoinlere kıyasla benzer büyüklükte düşmesiyle ana rakiplerinden pazar payını geri alamadı.
  • Geçen Mayıs’a benzer şekilde, banka, kaldıraçlı vadeli işlem sözleşmelerinin çözülmesinin son haftalarda kripto piyasası düzeltmesinde önemli bir rol oynadığını söyledi, ancak bu ayki pozisyonların çözülmesi daha az şiddetli görünüyor.
  • Bitcoin, yayın tarihi itibariyle 37.244$ civarında işlem görüyordu.

Devamını oku: Morgan Stanley, Bitcoin’in %50 Düzeltmesinin Yeni Bir Şey Olmadığını Söylüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.