Alt Coin

JPMorgan, Bu Altcoin ile İlgili Tedbir Aldı: Hesapları Kapattı!

Global yatırım devi JPMorgan, altcoin projesi Uniswap’ın (UNI) kurucusu Hayden Adams’ın tezlerine nazaran kripto paralarla ilgili banka hesaplarını gizlice kapatıyor. CFTC’den Brian Quintenz ve kripto destekçisi Cynthia Lummis olaya dair açıklamalarda bulundu. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

JPMorgan, altcoin projeleriyle ilgili hesapları kapatıyor

Büyük bankalar kripto müşterilerinin hesaplarını gizlice kapatıyor. 23 Ocak tarihli twette Uniswap’ın kurucusu Hayden Adams, JPMorgan Chase’in banka hesaplarını “hiç haber vermeden yahut açıklama yapmadan” kapattığını açıkladı.

Bankalar, kripto para ünitelerini gizlice çökertmek için bu yolu kullanabilir. Hayden’ın bankadan netlik arayışına karşılık veren eski CFTC Komiseri Brian Quintenz şunları söyledi:

Muhtemelen, Fed yahut USOCC banka denetçileri tarafından, üstten yönlendirilen kripto para bankacılığının gölgelenmesi. Denetçi bir bankaya muhakkak bir müşterinin çok riskli olduğunu söylerse ve banka bu ilgiyi sona erdirirse, bankanın mukaveleye nazaran o müşteriye nedenini söylemesi engellenir.

Kripto paralarla ilgili hesaplar engelleniyor

Brian Quintenz, kripto yanlısı senatör Cynthia Lummis’in 20 Kasım’daki Wall Street Journal makalesine atıfta bulundu. İçinde Lummis, Federal Rezerv’deki yeni liderlerin, fintech ve kripto inovasyonunu taammüden engellediğini tez etti. Hayden’ın şikayetine, birçoğu bankalar tarafından bloke edildiğini yahut kripto ile ilgili süreçler için hesaplarının kapatıldığını belirten birkaç karşılık geldi. JPMorgan aslında tweet’e de karşılık verdi ve Uniswap kurucusundan bankayla yaşadığı tecrübesi temizlemek için takviye sistemini kullanmasını istedi.

Demokrat Kongre Adayı Matt West ise şu yorumu yaptı:

Mutlaka meczupluk. Bu, ABD’de kripto ve bankalar için net düzenleyici çerçeveye neden gereksinimimiz olduğunun bir modülü.

JPMorgan’ın kripto para ünitesi Onyx’in CEO’su, kriptonun geçen hafta “kalıcı” olduğunu söyledi, fakat görünüşe nazaran birtakım müşterileri için olmayabilir. Kripto yatırımcılarına ziyan veren yalnızca ABD bankaları değil. Geçen yıl, Avustralyalı bir yatırımcının Westpac ve ANZ bankasına hesaplarını kapattıkları ve o sırada fon kaybına neden olduğu için dava açtığını bildirdi. Bankalar artık kriptoya karşı kusursuz bir silaha sahipler, zira bu bilinmeyen aksiyon, bankanın bu hareketleri haklı göstermesine gerek kalmadan müşterileri gizlice kovmak için kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.