Bitcoin

JPMorgan Can Sıktı: Bitcoin Fiyatı Bu Düzeylerde Olmalı!

Önde gelen yatırım bankası JPMorgan, Bitcoin fiyatı için uzun vadeli iddiasına ait görüşünü değiştirdi. Kurum, Bitcoin’in 60 bin doların üzerinde olduğu Kasım ayında 146 bin dolarlık uzun vadeli bir fiyat varsayım etmişti. Bu değişikliğin en kıymetli nedenlerinden biri, varlığın son vakitlerde karşı karşıya kaldığı artan volatilitesiyle ilgili üzere görünüyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

JPMorgan Bitcoin fiyatı için uzun vadeli kestirimini değiştirdi

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından biri olan JPMorgan, Bitcoin’in uzun vadede ulaşacağı fiyat konusundaki fikrini büyük ölçüde değiştirdi. JPMorgan geçen yıl bu sayısı yaklaşık 150.000 dolar olarak varsayım ederken, piyasanın bu yıl içinde bulunduğu durum nedeniyle varsayımlarını düşürdü. Daha evvel hesaplanan sayının yaklaşık dörtte biri olan yeni 38 bin dolarlık kestirimin gerisinde, altın, Bitcoin ve piyasanın volatilitesi olduğu düşünülüyor. Bu mevzuda, JPMorgan şunları söyledi:

Bitcoin/altın volatilite oranının bu yıl sonra 2 katına düşeceğine dair evvelki iddiamız gerçekçi görünmüyor. 4x civarında bir volatilite oranına dayanan Bitcoin için makul kıymetimiz 150.000 doların 1/4’ü yani 38.000 dolar olacaktır.

JPMorgan’ın incelediği bir başka faktör, Bitcoin ve kripto piyasasının genel olarak yaşadığı volatilite oldu. Bankaya nazaran bu, kurumların spekülatif bir varlık olarak gördüğü Bitcoin üzerine bahis yapmalarını zorlaştırıyor.  Kripto para fiyatlarındaki son düşüş, birkaç faktöre bağlandı ve kimileri, Federal Rezerv tarafından yapılan son duyuruların, S&P500 üzere başka piyasalarla bir korelasyon sergileyen kripto piyasalarını etkileyeceğini düşündü.  JPMorgan, son piyasa hareketlerinde rastgele bir kapitülasyon belirtisi bulamadığından, piyasanın daha da düşebileceğine inanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.