Kripto Haber

JPMorgan, Ethereum’un DeFi Hakimiyetinin ‘Sharding’ Gecikmeleri Nedeniyle Risk Altında Olduğunu Söyledi

JPMorgan bir raporda, Ethereum’un merkezi olmayan finans (DeFi) hakimiyetinin risk altında olduğunu, çünkü hakimiyetini sürdürmek için gerekli olan ağın ölçeklendirilmesinin çok geç gelebileceğini söyledi.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki bankanın stratejistleri Çarşamba günü yayınlanan notta, ağı ölçeklendirmek için çok önemli olan parçalamanın son aşamasının gelecek yıldan önce gelmeyeceğini yazdı.

Tam ölçeklendirmeye en az bir yıl var ve risk, bu süre zarfında Ethereum ağının rakip ağlara karşı pazar payını kaybetmeye devam etmesidir, diye uyardı banka.

Terra, Binance Smart chain, Avalanche, Solana, Fantom, Tron ve Polygon gibi alternatif blok zincirleri, DeFi alanında en fazla pazar payını kazanıyor ve bu rakipler, kullanımı artırmak için çok fazla fon aldı ve teşvikler kullandı. JPMorgan, kendi ekosistemlerini söyledi.

Ethereum ile ilgili risk, parçalama uygulandığında diğer ekosistemlerin o kadar büyümüş olması ki, aktivitenin toplu olarak Ethereum ağına geri dönmeyeceğine dikkat çekti.

Ethereum’un DeFi’de kilitli toplam değerdeki payı, yılın başında neredeyse %100’den yıl boyunca yaklaşık %70’e düştü ve 2023’te parçalama uygulanmadan önce muhtemelen daha da düşecek.

Geçen ay Bank of America, akıllı sözleşmeli Avalanche’ın DeFi projeleri, NFT’ler, oyun ve diğer varlıklar için Ethereum’a güvenilir bir alternatif olduğunu söyledi.

Daha fazlasını okuyun: BofA, Avalanche’ın Ölçekleme Yeteneğinin Ethereum’a Uygun Bir Alternatif Sunduğunu Söylüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.