Alt Coin

JPMorgan: Ethereum’un Düşüşü Bu Altcoin’i Yükseltiyor!

JPMorgan analistleri NFT sanatkarlarının ve koleksiyonerlerinin Ethereum ağından uzaklaştığını söyledi. Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analist takımına nazaran rakip Blockchain’ler ETH’nin pazar hissesini bölüşüyor. Kriptokoin.com olarak raporun detaylarını aktarıyoruz.

Bu altcoin projeleri Ethereum (ETH)’un hissesini bölüşüyor

JPMorgan, Ethereum’un yüksek süreç fiyatları nedeniyle NFT dalındaki Solana üzere rakiplerine karşı zayıflayabileceğini söyledi. Bankanın Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analistlerine nazaran, Ethereum’un NFT ticaretindeki hacim hissesi 2021’in başında yaklaşık %95’ten yaklaşık %80’e düştü. Panigirtzoglou, geçen hafta müşterilere gönderilen bir notta, DeFi için oluşturulmuş uygulamalara atıfta bulunarak şunları söyledi:

DeFi uygulamalarına misal biçimde, tıkanıklık ve yüksek gas fiyatları NFT uygulamalarını başka Blockchain altyapılarını kullanmaya teşvik ediyor. NFT hissesinin kaybı 2022’de daha sürdürülebilir görünmeye başlarsa, bu Ethereum’un değerlemesi için daha büyük bir sorun haline gelir.

  • Bankanın global piyasalar grubu, bilhassa Solana ağının son haftalarda Ethereum’un dominansından çaldığını paylaşıyor.

Göç neden kaynaklanıyor?

Solana üzere daha yeni Blockchain’ler artık çok daha düşük süreç fiyatları ile NFT geliştiricilerini cezbetmek için harekete geçiyor. JPMorgan, Wax yahut Tezos üzere başka ağların da liderlik için çaba ettiğini söyledi. DeFi uygulamaları, aracılara muhtaçlık duymadan finansal süreçler gerçekleştirmesine “akıllı sözleşmeler” aracılıyla imkan tanır. Bununla birlikte, hem NFT’ler hem de DeFi kelam konusu olduğunda, Ethereum açık orta baskın Blockchain olmaya devam ediyor. Coinbase analistlerinin geçen haftaki iddialarına nazaran, Ethereum ağına kilitlenen projelerin toplam pahası yaklaşık 156 milyar dolar. Bu, sonraki 10 ağın toplamının neredeyse iki katı.

  • Dev TVL hacmine karşın Ethereum, yüksek gas fiyatlarına tahlil bulmak için ağır çalışıyor. Fakat, ağa daha fazla kapasite eklemeyi amaçlayan “sharding” olarak bilinen kıymetli bir ağ yükseltmesi 2023’ün başlarına kadar yapılmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.