Kripto Haber

JPMorgan, Ethereum’un NFT Pazar Payını Solana’ya Kaybettiğini Söyledi

JPMorgan bir analist raporunda, Ethereum’un değiştirilemez tokenlerdeki (NFT’ler) hakimiyetinin tıkanıklık ve yüksek gaz ücretleri nedeniyle küçüldüğünü söyledi.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analistler geçen hafta yayınlanan notta, ağın NFT pazar payının 2021’in başında yaklaşık %95’ten yaklaşık %80’e düştüğünü yazdı.

Ağustos ayından bu yana Solana, Ethereum pahasına en fazla NFT hacim payını elde ediyor, banka, NFT pazarının büyük bir genişlemeye başladığı zaman olduğunu belirtti. Ethereum, azalan NFT hacim payına paralel olarak Solana’ya karşı pazar payı kaybediyor.

Nota göre, NFT’ler “kripto ekosistemindeki en hızlı büyüyen evren” olduğundan, Ethereum’un bu pazardaki payının, merkezi olmayan finanstaki (DeFi) payından daha önemli olması muhtemeldir. Ayın başlarında banka, Ethereum’un DeFI hakimiyetinin de risk altında olduğu konusunda uyardı, çünkü hakimiyetini korumak için gereken ağın ölçeklenmesi çok geç gelebilir.

JPMorgan, Ethereum’un NFT pazar payı kaybının 2022’de devam etmesi durumunda, değerlemesi için daha büyük bir sorun olabileceği konusunda uyarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.