Alt Coin

JPMorgan’dan Bu Altcoin İçin Kaygı Verici İddia: Devrilebilir!

JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, başkan altcoin projesi Ethereum’un DeFi bölümündeki hissesini kaybedebileceğini ileri sürdü. Analiste nazaran “Ethereum katileri” kilitli toplam kıymetteki (TVL) hisselerini büyütüyor ve 2022’de bir daha kapanamayacak bir fark açabilirler. İşte ayrıntılar…

Sharding, başkan altcoin projesinin tek silahı

Nikolaos Panigirtzoglou, yakın tarihli bir araştırma notunda, Ethereum’un DeFi pastasındaki hissesini kaybedebileceğini söyledi. Analiste nazaran Ether ağı ölçeklenebilirliğini artırmak için bağımsız kesimlere bölünmeyi planlıyor. Data tabanlarını daha düşük modüllere ayıran “sharding” teknolojisi, merakla beklenen Ethereum 2.0 yükselmesinin ana özelliklerinden biridir. JPMorgan analisti, sharding kademesinin 2023’te başlayacağını belirtirken, Ethereum’un o vakit kadar pazar hissesini rakiplerine kaptıracağını düşünüyor. Araştırma notunda, başkan altcoin projesinin piyasanın geri kalına yetişmek için “çok geç” kalacağı da belirtildi.

DefiLlama datalarına nazaran Ethereum’un DeFi piyasasındaki hakimiyeti geçtiğimiz yıl boyun istikrarlı bir formda küçüldü. Geçen yılın Ocak ayında DeFi kesiminin %97’den fazlasına hitap eden Ethereum Terra, Avalanche ve Binance Smart Chain üzere güçlü rakiplerinin artan TVL oranında %63’e geriledi. Bilhassa Solana ve Avalanche’nin kendi Blockchain’lerine dayanması, Panigirtzoglou için telaş verici görünüyor. Ayrıyeten, Ethereum ağı yüksek hayli yavaş süreçler ve yüksek gas ücretliyle çaba ediyor. 2021 yılında %396 pahalanan Ethereum, JPMorgan analiste nazaran rakipleri tarafından ikinci plana atılıyor, bu nedenle 2022’de bir düşüş eğilimi beklenebilir.

  • Ethereum fiyatı, yaklaşan faiz oranı artışlarının ve Bitcoin hash oranındaki düşüşün tetiklediği daha geniş bir piyasa düzeltmesi nedeniyle son 24 saat içinde %11.27 düştü. Yazım sırasında 3,387.55 dolardan süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.