Alt Coin

JPMorgan’dan “Çok Konuşulacak” Ripple Öngörüleri!

JPMorgan raporuna nazaran Ripple, Bitcoin ile bağlı, ayrıyeten SEC davası XRP’nin kurumsal kabulünü yavaşlatıyor. Öte yandan Ripple takımı, mahallî token olan XRP’nin bir menkul değer olmadığını SEC’in düzenleyici kapsamına girmediğini yineledi. Detaylar Kriptokoin.com’da.

JPMorgan’dan Ripple raporu

Ripple, XRP’nin Bitcoin ve Ethereum’a emsal olduğunu ve bu nedenle CFTC kontrolüne girmesi gerektiğini savundu. JPMorgan’ın yakın tarihli bir raporuna nazaran ise, XRP fiyat artışı, klâsik finans sanayisindeki artan popülaritesine karşın, BTC’ninkiyle korelasyon gösteriyor. Yıllar boyunca, Ripple hudut ötesi süreçleri kolaylaştırmak için ilgili altyapıyı inşa ederek çeşitli finans kurumlarıyla iştirak kurdu. JP Morgan uzmanı Michael Cimbalest, 2019 ve 2020 ortasında Ripple’ın havale süreçlerinde beş kat büyüme bildirdiğini belirtti. Ripple, saniyede 1.500 süreci (TPS) tamamlayabilen bir yerleşim ağı olarak kabul edilirken, Bitcoin ve Ethereum sırasıyla 7 ve 15 TPS yeteneğine sahip.

Lakin bu gelişmeler, süreçlerde RippleNet’in yaygın olarak benimsenmesine karşın XRP’nin büyümesini desteklemedi. Cimbalest, XRP fiyatının sırf BTC fiyatının yanında hareket ettiğini savundu. Bitcoin, kripto para ünitesinin 33.000 ABD Dolarının altına düştüğünü gören evvelki düşüş haftalarından sonra toparlanırken, XRP de etkilendi ve o sırada 0,57 dolar civarında süreç gördü. Farklı bir formda, piyasadaki toparlanmanın akabinde BTC bedeli bugünün erken saatlerinde yaklaşık 43.000 dolara yükselirken, XRP 0.77 dolara yükseldi. JPMorgan, XRP’nin büyümesinin Bitcoin’e bağlı görünebileceğini savundu.

Dünya, Ripple’a karşı SEC davasının sonucunu gözlemlemeye devam ederken, kurumsal yatırımcılar tarafından XRP’nin benimsenmesi düşük düzeyde. Önümüzdeki yıl sona ermesi beklenen dava, 2020’nin sonundan bu yana XRP topluluğunun başına bela oldu. Son raporlar, SEC’in Ripple’ın kendi içinde kayıt dışı menkul değerler sattığı savını destekleyen 179-4 ve 179-5 numaralı iki delili Yargıç Analisa Torres’e sunacağını öne sürüyor. İspat 179-4, Ripple CEO’su Brad Garlinhouse’un şirket çalışanlarıyla XRP sahiplerinin kripto paranın fiyatına ait beklentilerini belirten konuşmasını gösteriyor. Misal formda, öteki ispat, Ek 179-5, Chris Larsen’in bir XRP yatırımcısıyla kripto para ünitesinin fiyat dinamiklerini tartıştığı e-postasını gösteriyor. Bununla birlikte, birçok uzman, SEC‘in bu argümanları desteklemek için daha uygun dokümanlara muhtaçlık duyacağına inandıkları için her iki sergiyi de zayıf buluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.