Kripto Haber

Julian Lennon’un Koleksiyonundan Beatles Hatıra Eşyası NFT Olarak Satılacak

John Lennon’un oğlu Julian, bir Beatles hatıra koleksiyonunu bir dizi değiştirilemez jeton (NFT) olarak satıyor.

“Lennon Connection”ın en önemli parçası, Beatles’ın en ünlü şarkılarından biri olan “Hey Jude”u yazarken Paul McCartney tarafından not alınan bazı notlardır. Şarkı, McCartney tarafından ebeveynlerinin boşanması sırasında genç Julian için bir teselli olarak kaleme alındı.

Koleksiyonda ayrıca John Lennon’un Beatles filmlerinde giydiği kıyafetler ve babası tarafından Julian Lennon’a verilen çeşitli gitarlar da yer alıyor. NFT’ler, her biri Julian’ın bir anlatımı eşliğinde görsel-işitsel koleksiyonlar biçimindedir.

Müzayede, 7 Şubat’ta NFT pazar yeri YellowHeart’ta gerçekleşecek. YellowHeart, Ethereum ve Polygon entegrasyonlarını NFT olarak bilet ve diğer müzikle ilgili öğeleri sunmak için kullanan bir girişimdir. Geçen Mart ayında, bir rock grubu için bir ilk olan Kings of Leon’un NFT albümünün yayınlanmasına ev sahipliği yaptı.

NFT’lere olan ilgi, 2021’de 10$’a ulaşan işlem hacmiyle dramatik bir artış gördü. 5 doların üzerinde rekor kıran bir ağustos ayının etkisiyle üçüncü çeyrekte 7 milyar dolar. 2 milyar ticaret.

Tüm zamanların en ikonik rock gruplarından biri olan Beatles ile ilgili NFT’lerin mevcudiyeti, müzikle ilgili hatıraların satışı için teknolojinin kullanımına yönelik yeniden ilgiyi tetikleyebilir.

Julian, ailenin kripto ve blok zincirlerle ilişkilendirilen ilk üyesi değil. Üvey kardeşi Sean Ono Lennon, Kasım 2020’de bir podcast’te dünyanın en büyük kripto parasının kendisine “gelecek ve genel olarak insanlık” hakkında iyimserlik veren “tek şeylerden biri” olduğunu söyleyerek kendisini bir bitcoin savunucusu olarak tanıtır.

Daha fazlasını okuyun: Müzik NFT’leri Patlayıcı Bir 2022 İçin Hazır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.