Kripto Haber

Justin Kan’ın Oyun NFT Platformu 150 bin Dolarlık Discord Exploit’ten Geri Dönerek Canlı Yayında

Aralık ayının başlarında oyun NFT pazarı Fractal’ı başlatma planlarını duyurduğundan beri, Twitch kurucu ortağı Justin Kan, kripto dünyasının en meşgul adamlarından biri oldu.

Son derece başarılı bir Twitter pazarlama kampanyası ve bir NFT airdrop vaadi sayesinde, Kan ve ekibinin platformun Discord grubunu 100.000’den fazla üyeye çıkarmaları sadece 10 gün sürdü.

Ancak Solana merkezli pazar yerinin lansman tarihini Christmas Meskene’ye kadar erteledikten sonra, bir dolandırıcı, Fractal Discord sunucusunun doğrulama botunu hackledi ve sahte bir düşüşün bağlantısını gönderdi ve daha önce masum kurbanlardan 150.000 doların üzerinde SOL ile kaçtı kapatılıyor.

Kullanıcılara kendi parasını kullanarak geri ödeme yapan Kan, CoinDesk ile yaptığı röportajda “Gülümseyebilirim, bilirsiniz, en azından daha kötü değildi” dedi. “Tabii ki ekibimizi bir araya getirdi. ”

Kan o zamandan beri Fractal’ın zorlu haftasından toparlandı ve şimdi Web 3 oyun alanını büyütmeyi vaat eden bir platform başlattı. NFT’ler blok zinciri tabanlı oyunların yükselen bir köşe taşı olsa da, ticaretlerine adanmış birkaç üçüncü taraf platformu var.

Amiral gemisi oyunları

Fractal’ın ilk oyun ortaklıkları listesi, kullanıcıya ait metaverse oyunu The Sandbox ve oyna-kazan oyunları Genopets ve Syn City gibi bir düzineden fazla Web 3 oyununu içerir. Platform, hem kullanıcıların oyun içinde kullanmak üzere şirketlerden doğrudan NFT satın almaları için bir pazar yeri hem de eşler arası ticaret için ikincil bir pazar işlevi görür.

Daha fazlasını okuyun: Twitch Kurucu Ortağı Justin Kan, Solana’da Gaming NFT Marketplace’i Başlattı

NFT’lerin oyunlara entegre edilmesi, son haftalarda genel olarak oyun camiasından bazı tepkiler aldı, ancak Kan, teknolojinin kaçınılmaz olarak sektördeki yerini bulacağına inanıyor.

“Oyunlardaki öğelerin bir değeri olabileceği fikri zaten var,” dedi Kan, World of Warcraft’ın altına dayalı ekonomisinin yanı sıra, kullanıcıların bir görünüm için 150.000 $ kadar ödediği Counter Strike’a işaret ederek.

Oyunlarda NFT’lerin varlığından en çok hangi tarafın yararlanacağı konusunda tartışmalar sürerken – oyuncular mı yoksa oyun şirketleri mi – Kan, oyun varlıklarının resmi sahipliğinin eninde sonunda kullanıcıları kayıracağına inanıyor.

“Yaptığımız gibi programlanabilir bir platformda [NFT’ler] inşa etmek, bence bu, bazı insanlar henüz görmemiş olsa bile, çok kullanıcı yanlısı bir hareket,” dedi Kan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.