Kripto Haber

Justin Sun Tron’dan Çekiliyor – Ama Kripto Değil

Tron’un kurucusu Justin Sun politikleşiyor.

Kutuplaşan kripto girişimcisi Cuma günü yaptığı açıklamada, beyin çocuğu Tron blok zincirini TRON token sahiplerine bıraktığını söyledi. Sun, CoinDesk ile yaptığı bir röportajda, El Salvador’un bitcoin kanuni ihalesini yapma başarısına tanık olduktan sonra, Latin Amerika ülkelerinde kripto meşrulaştırmaya odaklanmak için hareket ettiğini söyledi.

Şimdilik bu, Grenada hükümetinin Dünya Ticaret Örgütü’nün (WTO) büyükelçisi olmak anlamına geliyor. Sun, kişisel kariyer planlarını CoinDesk tarafından incelenen bir açık mektupta detaylandırdı. Tron blok zinciri üzerindeki gücünün en azından bir kısmını vermeyi ve Grenada gibi ülkelerde blok zinciri ve kriptoyu teşvik etmeyi içeriyor.

Sun Salı günü verdiği bir röportajda “Gelecekteki kariyerim … blok zinciri teknolojisinin ulus devlet düzeyinde meşrulaştırılmasına odaklanacak” dedi.

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin geçen hafta altı yöneticiyi kripto hakkında sorguya çekmesini izledikten sonra Sun, ülkenin yavaş ilerlemesi ve kriptonun yasallaştırılması konusundaki muhafazakar görüşü göz önüne alındığında, endüstrinin ABD’ye tam bir bahis yapamayacağını söyledi.

Sun, kripto paranın benimsenmesini teşvik ederken özellikle Grenada ve Bahamalar dahil Karayip ülkeleri konusunda iyimser. Salı günü CoinDesk röportajı sırasında Panama’yı ziyaret ediyordu.

Neden Grenada

Sun, örneğin Grenada’nın blockchain ile ilgili işletmeler için çeşitli avantajları olduğunu söyledi.

Ada ülkesi İngilizce’yi resmi dillerinden biri olarak tanır ve coğrafi olarak ABD’ye yakındır. Ayrıca, Sun’a göre gelecekteki blok zincirinin bir yuvası olacak, bölgedeki en iyi üniversitelerden birini içeren güçlü bir eğitim sistemine sahiptir. geliştiriciler

Sun, Grenada gibi ülkelerde blok zinciri endüstrisinin meşrulaştırılmasının başarılı olduğunu kanıtlarsa, potansiyel olarak ABD ve Çin’i blok zinciri çabalarını hızlandırmaya veya sürdürmeye ikna edebilir, dedi Sun.

Çin’de kripto ticareti ve madenciliği yasaklanırken, ABD’de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bir spot bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) onaylamada inatçı olmaya devam ediyor.

Bitfury’den Brian Brooks geçen hafta Kongre oturumunda “Kriptoyu riskli kılan şeylerden biri, tüketicilerin bir jeton ile diğer jeton arasındaki farkı anlayamayabilecek olmalarıdır” dedi. “Amerika Birleşik Devletleri’nde buna izin vermiyoruz [ancak] Kanada’da buna izin veriyoruz. Almanya, Singapur, Portekiz ve bir dizi başka yerde buna izin veriyoruz. Yani bu ürünlerin geliştiricisiyseniz, bulanık bir çizgi yok, harika net. Bunu burada yapamazsın. Yani yurt dışına gitmelisin. ”

Küresel düşünmek

Sun’un kararı aynı zamanda genel kripto piyasasının tükenme belirtileri gösterdiği ve bitcoin’in Kasım ayının tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %25 düştüğü bir zamanda geldi.

Ancak Sun iyimser ve kısa vadeli belirsizliğe rağmen fiyat tarafında yükselişini sürdürüyor.

“ABD pazarına tam olarak güvenemeyiz” dedi. “Dünyada yaklaşık 8 milyar insan var ve ABD’de sadece 300 milyon insan var. ABD pazarı, dünyanın geri kalanında 7 milyardan fazla insan kalırken [kriptoya] karar vermemeli. ”

Açık mektubunda Sun, Tron Vakfı’nın gelecek yıla kadar çözüleceğini ve onunla bağlantılı üç harika düğümün yakında Tron’un teknik şebekesinden emekli olacağını söyledi. Tron blok zincirindeki 27 harika topluluğu Tron tarafından seçilecek.

Bugünün 247 milyar dolarlık merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünün temeli olan akıllı sözleşmelere güç sağlayan 1. katman blok zincirlerinden biri olan Tron, diğer Ethereum alternatifleri gibi, düşük işlem maliyetleri ve daha hızlı hızıyla bilinir. Örneğin, tether (USDT) stablecoin’inin önde gelen evidir.

Sun, Tron Vakfı’ndaki günlük operasyonlardan uzaklaşırken Tron markasını tanıtmaya devam edeceğini söyledi. Ağın baş figürü ve en büyük çanta sahiplerinden biri olarak Tron üzerindeki kalan etkisine değinmedi.

Muhtemelen kriptodaki en etkili figürlerden biri olan Sun, tartışmalara yabancı değil. Bir sonraki eyleminde onu takip edip etmediğini görmek ilginç olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.