Kripto Haber

Kanadalı Kripto Platformu Newton, 200 Milyon Dolar Değerlemeyle 20 Milyon Dolar Artırdı

Kanadalı kripto ticaret platformu Newton, yaklaşık 200 milyon dolarlık bir değerlemeyle 20 milyon dolarlık B Serisi bir tur topladı.

  • Newton Çarşamba günü yaptığı açıklamada, B Serisinin DV Zincirinden ortaklar tarafından yönetildiğini söyledi. Varlık yöneticisi CI Financial da Singh Capital Partners, Anthony Pompliano, Tiny Capital ve Snowdevil Capital (Shopify kurucu ortağı Tobias Lutke tarafından kuruldu) ile birlikte tura katıldı.
  • Newton, Kanada’daki tüccarlara 60’tan fazla kripto varlığı sunan bir kripto platformudur. Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu’na (OSC) ve Kanada’nın diğer tüm eyalet ve bölgelerindeki menkul kıymetler düzenleyici makamlarına sınırlı bir satıcı olarak kayıt için başvuruda bulundu.
  • Firma, fonları platformunu ve altyapısını geliştirmek ve diğer genel amaçlar için kullanacak.
  • Yönetimi altında yaklaşık 304 milyar dolarlık varlığa sahip olan CI Financial, ayrı bir basın açıklamasında B Serisinin 4 Şubat’ta tamamlandığını söyledi.
  • Geçen yıl, CI Financial’ın yan kuruluşu CI Küresel Varlık Yönetimi, bitcoin ve ethere doğrudan maruz kalma sunan hem yatırım fonları hem de borsada işlem gören fonlar sunan dünyanın ilk şirketi oldu.

Devamını oku: KPMG Kanada Bilançosuna Kripto Ekliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.