Kripto Haber

Katie Haun Kendi Kripto VC Firmasını Kurmak için A16z’den Ayrılıyor

Andreessen Horowitz (a16z) ortağı, kripto yatırımında önde gelen bir isim olan Katie Haun, kendi firmasını kurmak için dört yıl sonra ayrılıyor.

Axios haberi ve kripto pazarlama başkanı ve Coinbase mezunu Rachael Horwitz de dahil olmak üzere az sayıda a16z çalışanının katılacağı ancak yatırım ekibinden kimsenin olmayacağı gerçeğini kırdı.

Coinbase direktörü ve eski ABD savcısı Haun, a16z’nin kriptonun en tanınmış destekçisi olmasına yardımcı oldu. Bu yılın başlarında, a16z 2 dolar topladı. Üçüncü kripto fonu için 2 milyar dolar ve şimdiden çok sayıda yatırımı devreye soktu.

Daha fazlasını okuyun: En Etkili: Katie Haun

“Bugün [Chris Dixon] ve ben a16z kripto ekibiyle önümüzdeki yılın başlarında kripto ve Web 3 odaklı kendi fonumu başlatacağımı paylaştık. Haun, Twitter’da yaptığı açıklamada, mevcut kripto fonu firmadaki son fonum olacak.

“Chris ve ben 2018’de ilk kripto fonumuzu başlattığımızda, bu bir ay denemesiydi. Birçoğunun sıkı çalışması sayesinde, ikimizin de en çılgın beklentilerimizi aştı. Bugün, web3’ün interneti değiştireceği her zamankinden daha belirgin” diye ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.