Kripto Haber

Kaynaklar, BlackRock’ın Kripto Ticareti Sunmayı Planladığını Söyledi

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, planlardan haberdar olan üç kişiye göre yatırımcı müşterilerine kripto para alım satım hizmeti sunmaya hazırlanıyor.

Kurumlar için 10 trilyon doların üzerinde varlığı yöneten New York merkezli şirket, kripto para birimi alanına “müşteri” ile girmeyi planlıyor. ticareti ve ardından kendi kredi imkanlarıyla destekleyin” dedi. Başka bir deyişle, müşteriler teminat olarak kripto varlıkları rehin vererek BlackRock’tan borç alabilecekler.

Kişilerden biri, BlackRock’un müşterilerinin – kamu emeklilik planları, bağışlar ve devlet servet fonları dahil – kripto para ticareti yapmasına izin vereceğini söyledi varlık yöneticisinin entegre yatırım yönetimi platformu olan Aladdin (“Varlık, Borç, Borç ve Türev Yatırım Ağı”nın kısaltması) aracılığıyla. Hizmetin açıklanması için zaman çizelgesi belirsizdir.

BlackRock yorum yapmayı reddetti.

Varlık yöneticisi, bir Aladdin blockchain strateji lideri için işe almaya başladığı Haziran ayı başlarında niyetlerini dile getiriyor olabilir. Bu günlerde, Wall Street bankalarının ve büyük finans kurumlarının, Goldman Sachs, Morgan Stanley ve Citi gibi dikkatli bir şekilde stratejiler seçerek kriptoya girdiği biliniyor.

Devamını oku: BlackRock Aladdin, Its Investments Engine

için bir Blockchain Stratejisi İstiyor

BlackRock, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bir dosyaya göre, CME bitcoin vadeli işlemleri de dahil olmak üzere kripto ile ilgili olarak piyasaya bazı olumlu sinyaller gönderdi. Geçen ay BlackRock, ABD’de ve yurtdışında kripto teknolojilerinde yer alan şirketlerden oluşan bir endeksi izleyen borsada işlem gören bir fon olan iShares Blockchain ve Tech ETF’yi piyasaya sürdü.

BlackRock ayrıca MicroStrategy’nin %16,3’üne sahiptir.

Planlar hakkında bilgisi olan ikinci bir kişi, BlackRock’un “kesin kripto ile pratik yapmak istediğini” ve “aradığını söyledi. uzaydaki sağlayıcılarda. ”

Üçüncü bir kişi, BlackRock içinde kriptoyu değerlendiren yaklaşık 20 kişilik bir çalışma grubuna atıfta bulunarak, “Onlar herkesin aldığı tüm akışı görün ve bundan biraz para kazanmaya başlamak istiyor. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.