Kripto Haber

Kazak Bitcoin Madenciliği Enerji İsyanları ve İnternetin Kapatılmasının Ardından Zarar Gördü

Kazakistan’daki kripto madenciliği, protestocuların artan enerji maliyetlerinden şikayet etmek için hükümet binalarını basması ve ülkenin en büyük telekomünikasyon sağlayıcısının internet erişimini kapatmasına yol açmasından sonra büyük olasılıkla zarar görecek.

  • Bitcoin madenciliği, geçen yıl Çin’in sektöre uyguladığı kısıtlamanın ardından Kazakistan’da kendine yer buldu. Cambridge Üniversitesi’ne göre kripto madenciliğine ayrılan enerjide ABD’den sonra ikinci sırada yer alıyor ve Ağustos ayı itibariyle küresel toplamın %18’ini oluşturuyor.
  • Protestocular Çarşamba günü kamu binalarını bastı ve ardından hükümet parlamentonun feshedileceğini duyurdu.
  • Ülkenin en büyük telekomünikasyon sağlayıcısı Kazakhtelecom, ülke genelinde internet erişimini kapattı ve bu da madencilik şirketlerini madencilik yapamayacak durumda bırakacak.
  • Arcane Research araştırmacısı Jaran Mellerud, CoinDesk’e “Bazı inekler teoride internet olmadan madencilik yapabileceğinizi söyleyecektir, ancak pratikte Kazakistan’daki tüm makineler internetin kapanması nedeniyle kapatılmalıdır” dedi. .
  • “Ayrıca btc. com, hem Antpool, Poolin, F2Pool hem de Binance Pool’un internetin kapatıldığı sıralarda hash oranlarında önemli düşüşler gördüğünü tahmin ediyor. Bunlar Kazak madenciler tarafından yaygın olarak kullanılan havuzlardır” dedi.
  • Kazakistan’ın kripto madencileri arasındaki popülaritesi, ülkenin zengin petrol rezervlerine ve şimdiye kadarki ucuz elektriğe güvendi.

Devamını oku: ASIC Maker Canaan, Kazakistan’da Genişleme İçin Çoklu Anlaşma İmzaladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.