Kripto Haber

Kazak Kripto Madencileri Ocak Sonuna Kadar Elektrik Arzını Kesti

Yerel endüstriden üç kişi CoinDesk’e verdiği demeçte, Kazakistan kripto madencilerinin enerji arzının 24 Ocak’tan ay sonuna kadar kesileceğini söyledi.

  • Ulusal şebeke operatörü KEGOC’den 21 Ocak tarihli ve CoinDesk tarafından görülen bir not, 24 Ocak’tan 31 Ocak gece yarısına kadar “dijital madencilikle uğraşan kişilere planlanan elektrik arzının tamamen iptal edildiğini” söyledi. şebeke, özellikle kış aylarında elektrik talebini karşılamakta zorlanıyor. KEGOC, enerji durumu düzelirse sınırlamaları geri almayı düşüneceğini söyledi.
  • Not, KEGOC Sistem Hizmetleri ve NES Geliştirme Genel Müdürü Bekhzan Mukatov tarafından imzalandı ve 196 elektrik üretim, iletim ve enerji ticareti şirketine gönderildi.
  • KEGOC, Orta Asya enerji sisteminde “önemli bir acil durum dengesizliği”nin Kazakistan’ın Kuzey-Doğu-Güney 500 kilovolt (kV) enerji nakil hattında bir elektrik dalgalanmasına yol açmasının ardından büyük bir iletim hattının bağlantısının kesilmesi olduğunu daha da kötüleştiriyor. Salı günü. Reuters’in bildirdiğine göre, aynı gün Kazakistan ve komşu Özbekistan ve Kırgızistan’daki büyük şehirlerde daha sonra elektrik kesintileri yaşandı.
  • Cambridge Üniversitesi Alternatif Finans Merkezi’nden alınan verilere göre, Kazakistan Ağustos 2021’in sonunda dünyadaki bitcoin madenciliğinin yaklaşık beşte birine ev sahipliği yapıyordu. Ancak yerel madenciler, mevcut kıtlık sırasında elektrik tayınlaması ile karşı karşıya kaldılar. Bazı madenciler, özellikle hükümetin tüm yeni kripto madenleri için 100 megavatlık bir enerji limiti önerdiği göz önüne alındığında, işlerini büyütmek için denizaşırı ülkelere bakıyorlar.

Devamını oku: Kazakistan’ın Kripto Madencileri Güç Kıtlıklarına Katkı Sağladıktan Sonra Yeni Düzenlemelerle Karşı Karşıya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.