Kripto Haber

Kazakistan’ın Hash Oranı, Ülke Çapında Protestolar Arasında İnternet Kesintisi Sürerken Düştü

Kazakistan’ın dünyanın en büyük ikinci madenciliği endüstrisi, yaygın protestolar arasında ülke çapında bir internet kesintisi nedeniyle ikinci gününde ciddi şekilde kesintiye uğradı.

 • Kazak madencilik firması Xive Didar Bekbau’nun kurucu ortağı dün tweet attı: “internet yok, madencilik yok” ve Norveç merkezli araştırmacı Jaran Mellerud CoinDesk’e internet olmadan madencilik yapmanın neredeyse imkansız olduğunu doğruladı.
 • En iyi madencilik havuzları, sabah 6’dan itibaren 24 saat içinde hash oranlarının ortalama %10’unu kaybetmişti. m. UTC, BTC havuzundan gelen verilere göre. com. Hash oranı, bitcoin madenciliği ağındaki bilgi işlem gücünü ölçer.
 • Kazakistan, Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi’nden Ağustos verisine göre küresel toplamın yaklaşık beşte biri ile bitcoin madenciliği hash oranında yalnızca ABD’den sonra ikinci sıradadır.
 • Kazak Ulusal Blok Zinciri ve Veri Merkezi Endüstrisi Başkanı Alan Dordzhiev Perşembe günü CoinDesk’e “Tüm Kazakistan’da internet bağlantısı kopmuş gibi görünüyor” dedi. “Bu nedenle çiftliklerin hiçbiri maden havuzlarına bağlanamıyor. ”
 • Bitmain’in platformu BitFuFu, gece 3 civarında dedi. m. UTC bugün Kazakistan’daki madenlerin ağ bağlantısı ve elektrikle ilgili kesintilerle karşı karşıya olduğunu ve yerel personele bağlanmaya çalıştığını bildirdi.
 • İnternet bekçisi NetBlocks, Kazakistan’da internet bağlantısının neredeyse hiç olmadığını bildirdi. Bağlantı ilk olarak Çarşamba günü UTC öğlen saatlerinde kesildi. NetBlocks bir Twitter mesajında ​​CoinDesk’e “Metrikler, birden fazla sağlayıcıyı etkileyen eşzamanlı bir bağlantı kaybını gösteriyor ve bu da merkezi bir öldürme anahtarının kullanıldığını gösterebilir” dedi.
 • NetBlocks’a göre, Kazak cumhurbaşkanının birkaç saat sonra yaptığı konuşmada, Rusya’dan ve müttefiklerinden Kazakistan’ın “terör tehdidi” olarak adlandırdığı durumla mücadele etmesine yardım etmesini istediğinde, internet kısa ve kısmen restore edildi. ”
 • Güneydeki Zhanaozhen kentinde, hafta sonu yürürlüğe giren ve yaygın olarak arabaları çalıştırmak için kullanılan sıvılaştırılmış petrol gazının fiyatına yapılan zam nedeniyle protestolar patlak verdi.
 • Kazakistan’ın elektrik şebekesi son birkaç aydır baskı altında. Bu kısmen kripto madencilerinden gelen artan talepten, aynı zamanda kömür santrallerinin arızalanmasından ve altyapıyla ilgili diğer sorunlardan kaynaklanıyor.
 • Protestolar, eski başkent ve nüfus bakımından en büyük şehir olan Almatı’ya sıçradı ve uluslararası basına göre, ülkenin Sovyetler Birliği’nden bağımsızlığını kazandığı 1991’den bu yana gördüğü en kötü ayaklanmalara dönüştü. Dün, protestocuların yaygın yağmalamanın ortasında belediye başkanının binasına girdiği bildirildi.
 • Associated Press’in bildirdiğine göre, düzinelerce protestocu ve 12 polis memuru öldürüldü.
 • Rusya liderliğindeki bir barış gücü, huzursuzluğu bastırmak için müdahale etmeye hazırlanıyor.

Kazakistan’ın interneti 5 Ocak’tan beri kapalı göründüğü için büyük madencilik havuzlarının hash oranı bir darbe aldı (BTC.com’dan alınan veriler)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.