Alt Coin

Kazananlar Aşikâr Oldu: Yatırımcılar Bu Altcoin’lere Bakıyor!

Blockchain ve kripto ile ilgili Çin’deki gelişmeleri aktaran blog müellifi ve gazeteci Colin Wu, Huobi borsası tarafından Ocak 2022’de ABD’de kripto üzerine yürütülen bir anketin sonuçlarını paylaştı. Bu yazıda, yatırımcıların en fazla hangi altcoin projeleriyle ilgilendiğine göz atıyoruz.

Huobi anketini Bitcoin kazandı

Yaklaşık 3.150 iştirakçinin yer aldığı araştırmaya nazaran, Amerikalıların en sık duyduğu kripto para üniteleri listesi, Cardano’nun lokal kripto para ünitesi ADA, DOGE ve SHIB’nin yanı sıra Bitcoin, BNB, SOL, Ethereum ve USDT’yi içeriyor. Sonuçlara nazaran Bitcoin birinci sırada (%83,46), ikinci sırada DOGE (%54,10), akabinde ETH (%39,41) geliyor. SHIB %28,31 ile dördüncü sırada yer almaktadır. Cardano’nun ADA’sı, ankete katılanların %13,07’si bu kriptoyu duymuş olarak listenin en alt sırasında yer alıyor.

Metaverse odaklı altcoin projeleri daha fazla biliniyor

Bunun dışında, ABD vatandaşları NFT’ler ve metaverse hakkında DAO’dan daha fazla şey duydular. Ankete katılanların yüzde 28’i kripto para ünitelerine yatırım yaptıklarını söyledi.

Huobi Çin piyasasından ayrıldı

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, geçen yılın sonbaharında Huobi, Çin piyasasından çekilme kararı aldı ve 31 Aralık’a kadar CNY’ye karşı kripto alım satımını durdurmaya karar verdi. CNY mevduatı ve spot alım satım Aralık ortasında donduruldu. Çin dışındaki öbür bölgelerin kullanıcıları bu hareketten etkilenmedi. Hatırlatma olarak, Çin hükümetinin Eylül ayı sonlarında kripto para üniteleriyle yapılan tüm süreçleri yasa dışı ilan eden bir doküman yayınlamasının akabinde, birden fazla kripto borsası Çin pazarından toplu çıkışa başladı. Bundan evvel, kripto madencilerine karşı misal hareketler yapıldı ve Çin’den Kanada, Kazakistan ve ABD üzere başka yerlere göç etmeye başladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.