Kripto Haber

Kevin O’Leary Destekli DeFi Platformu WonderFi, Bitbuy’u 162 Milyon Dolara Nakit, Hisse Senedi Satın Alacak

DeFi platformu WonderFi Technologies Inc., Salı günü yapılan açıklamaya göre, Kanada kripto borsası Bitbuy’u 206 milyon C$ (161.8 milyon$) nakit ve hisse karşılığında satın almayı kabul etti.

Ödeme, 70 milyon yeni WonderFi hissesini ve peşin nakit olarak 20 milyon C$’ını (15.7 milyon$) içermektedir. Ayrıca, 12 ay içinde vadesi dolacak bir satıcı geri alma notu yoluyla 30 milyon C$ (23,6 milyon$) ertelenmiş nakit içerir. Anlaşmanın ilk çeyrekte kapanması bekleniyor. WonderFi, Aralık ayında açıklanmayan bir miktar karşılığında Bitbuy’un ana şirketine stratejik bir yatırım yapacağını duyurdu.

Vancouver merkezli WonderFi, stratejik yatırımcılar Kevin O’Leary, Leonard Latchman, Argo Blockchain, BIGG Digital, Josh Richards ve Animal Capital’i içeren bir finansman turunu Haziran ayında kapattı. Şirket, O’Leary’nin takma adını “Mr. Harika” televizyon şovlarından “Shark Tank” ve “Dragon’s Den. WonderFi ayrıca, son sunumuna göre kripto borsası FTX’in milyarder kurucusu Sam Bankman-Fried’e stratejik bir yatırımcı olarak kredi veriyor.

“Bu, merkezi ve merkezi olmayan finansal hizmetlere maruz kalmakla ilgilenen yatırımcılara kurumsal düzeyde uyumlu bir kripto platformu sağlamak için artık bant genişliğine, varlıklara ve lisanslara sahip mükemmel yürütme becerilerine sahip iki yönetim ekibinin birleşimidir” dedi O’Leary açıklamada. O’Leary bir kripto savunucusuydu ve son zamanlarda 2022’de en büyük pozisyonunun Ethereum blok zincirinin simgesi olan eterde olduğunu söyledi. Ayrıca bitcoin’e ek olarak Polygon (MATIC) ve Solana’ya da sahip olduğunu söyledi.

WonderFi, Kanada’nın NEO Borsasında WNDR hisse senedi kodu altında halka açık olarak listelenmiştir. En son piyasa değeri 168 C$ seviyesindeydi. 3 milyon (132 milyon$), hisse fiyatı 2 C$. 25 (1.7 $). Şirketin toplam 49 C$’lık nakit ve kripto varlıkları var. 2021 yıl sonu sonuçlarına göre 7 milyon (39 milyon $).

Toronto merkezli Halpern & Co.’nun müdürü Bobby Halpern, Bitbuy’u borsanın yaklaşık 500 müşterisi olduğu ve bitcoin fiyatlarının düştüğü 2018’in sonuna doğru satın aldı. Açıklamaya göre, şirketin şu anda 375.000’den fazla Kanadalı müşterisi var ve 30 Eylül’de sona eren 12 aylık dönemde 31 milyon C$’ın (24 milyon$) üzerinde gelir elde etti.

Devamını oku: 2018’de %70’ten Fazla Düşen Bitcoin, Kayıtlardaki En Kötü Yılını Kapattı

Bitbuy, Aralık ayında, Kanada’da sınırlı bir satıcı olarak kayıtlı olmasının yanı sıra, Kanada’nın bir pazar yeri olarak düzenlenen ilk kripto ticaret platformu olduğunu söyledi.

Yatırım bankası Haywood Securities, WonderFi’nin yönetim kuruluna anlaşma hakkında adil bir görüş bildirirken, Canaccord Genuity, Bitbuy’un mali danışmanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.