Bitcoin

Kıdemli Analist: Bitcoin Bu Düzeylere Düşerse Satın Alın!

Quantum Economics’in kurucusu ve eToro’un eski piyasa analisti Mati Greenspan, Bitcoin tahlillerini, fiyat varsayımlarını ve Fed’in para basma kararı hakkında niyetlerini paylaşıyor. Kriptokoin.com olarak kıdemli analistin yorumlarını aktarıyoruz.

Bitcoin 40.000 doların altında kıymetlendirilebilir

Mati Greenspan, şirketi için ufukta neler olduğunu ve kitlesel benimsemenin Bitcoin’in “ilişkisiz varlık” durumunu nasıl etkileyebileceği konusundaki bakış açısını paylaştı. Greenspan’e nazaran, Temmuz ayında, Bitcoin büyük bir düşüş trendini test ederken, iki kurumsal müşteri S2F tahlili talep etti. Ekseriyetle bir Bitcoin fiyat kestirim metodu olarak kullanılan “Stock to Flow” modeli, mevcut arzı (stok) yıllık üretime (akışına) böler. Kıdemli analist, grafik bilgilerinin fiyat iddiaları için yetersiz olduğunu düşünüyor. 30.000 doların üzerindeki dayanağı son derece yükseliş olarak gören Greenspan, 40.000 doların altındaki her seviyeyi “fırsat” olarak yorumluyor:

45.000 dolar orta vadeli fiyat maksadı ve 40.000 doların altındaki her şey satın alma fırsatıdır.

ABD enflasyon oranı 1982’den bu yana en büyük yıllık çıkarı olan %7’ye ulaştığında, Bitcoin düşük fiyatlarla tam bir hafta süreç gördükten sonra 44.000 doların üzerine ulaştı. Greenspan, “Fed her baskı yaptığında ve teşvikleri geri çekmeye başladıklarında” fiyatın yükselttiğini söylüyor. Ayrıyeten Bitcoin ile direkt bir korelasyona işaret ediyor.

Mati Greenspan’ın kurumsal benimsenme üzerine fikirleri

Greenspan, Bitcoin’in (BTC) ‘ilişkisiz varlığı’nı etkileyen kitlesel benimsenmesinin kripto lehine sonuçlanacağını söylüyor:

Kurumsal benimsenme, hakikaten de bağlantısız anlatıya vefat çivisidir. Dünyanın en büyük para taşıyıcıları kripto piyasasında diz çöktüğüne nazaran, öbür piyasalarda neler olup bittiğini hesaba katarak katiyen portföyleri hakkında kararlar alacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.