Bitcoin

Kış Geliyor! İşte Bitcoin Ayı Piyasasında Kazanmanın 5 Yolu

Bitcoin (BTC) ve altcoin piyasasındaki çok aylı geri çekilme, tecrübeli yatırımcılara 2018 kripto kışı hakkında geri dönüşler veriyor. İşte yatırımcıların ayı piyasasında hayatta kalmak için yapabilecekleri 5 şey.

Değişken altcoin projelerinden uzak durun

Piyasa gerilemesi başladığında, atılacak birinci adım mevcut durumları tekrar kıymetlendirmek ve değişken altcoin projelerinden uzaklaşmak olabilir. Birçok vakit bunlar, göğüs coin’ler, NFT’ler yahut Wonderland (TIME) üzere piyasanın trend bölümlerinden çıkan yeni projelerdir, zira token sahiplerinin birçok topluluk için yenidir ve uzun vadeli yatırımcılar değildir.

Dolar-maliyet ortalaması

Dolar-maliyet ortalaması (DCA), ödenen fiyatın ortalamasını almak ve fiyattaki dalgalanmaların neden olduğu değişiklikleri hesaba katmak için vakit içinde dilimler halinde satın alma süreci. DCA stratejisi, vakit içinde temelde sağlam altcoin projelerini bulmak için yeterli bir yol olsa da, çoklukla tozun biraz yatışmasını ve bir konsolidasyon periyodunun başlamasını beklemek en uygunudur.

Staking, uzun vadede bir portföyün pahasını artırmanın tahminen de en kolay yolu ve stake edilen kripto para ile token birikimi devam ettiğinden, günlük fiyat dalgalanmalarının baskısını ortadan kaldırır. Birçok birinci katman protokol, Solana, Cardano, Polygon ve Avalanche dahil olmak üzere getiri elde etmek için stake seçenekleri sunar.

Token sahiplerinin staking, likidite staking, borçlanma ve airdrop yoluyla kazanmalarına yardımcı olan projeler de piyasa düşüşe geçtiğinde dikkate bedel. Token sayısı vakitle arttığından, stake etmek bunun en kolay biçimi, fakat başka seçenekler ortasında launchpad’ler, NFT pazar yerleri ve topluluk üyelerine airdrop sunduğu bilinen protokoller yer alır. Erken benimseyenlerin ödüllendirildiği bir protokol örneği, Cosmos (ATOM) ve Interblockchain Communication Protocol (IBC) aracılığıyla birbirine bağlanan büyüyen proje topluluğudur.

Dikkat çeken wrapped tokenler nelerdir? Detaylar Kriptokoin.com‘da.

Bitcoin kışı için kendine yatırım yap

Düşen bir piyasada bir yatırımcının yapabileceği şahsî olarak en yararlı şeylerden biri, yeni bir şey öğrenerek kendilerine yatırım yapmak. Bu, yatırımcıların sırf satma ve gelecekteki karları kaçırma dürtüsünden kaçınmasına yardımcı olmakla kalmayacak, birebir vakitte servet inşa etmek için yeni yollara da yol açabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.