Kripto Haber

Kitle Kaynaklı Tehdit Dedektörü PolySwarm Mainnet’te Canlı Yayına Geçiyor

Crowdsourced tehdit algılama firması PolySwarm, Çarşamba günü bir tweet ile ana ağıyla birlikte yayına girdi. Mainnet, ürünleri, hizmetleri ve belirteçleri vahşi doğada yaşayan üretimdeki bir blok zincirini ifade eder.

  • Tehdit algılama pazarı, Ethereum blok zincirinde çalışan PolySwarm’ın nektar (NCT) belirtecini kullanacak.
  • İşte şu şekilde çalışır: Kullanıcılar, bu tür dosyalara gömülebilecek kötü amaçlı kodu kontrol etmek için URL’lerini veya dosyalarını PolySwarm’a gönderir. Otomatik bir motor daha sonra diğer birkaç “güvenli” koda karşı bir arama yapar ve ardından kullanıcı tarafından gönderilen dosyanın kötü amaçlı veya güvenli olduğu kabul edilir. Bu hizmete yönelik işlemler, PolySwarm kullanan yazılım ortaklarına ve müşterilere ek olarak ödüllendirilen nektar belirteçleri aracılığıyla yapılır.
  • Pazarda güvenlik uzmanları, kullanıcıları tehditlere karşı belirlemek ve korumak için birbirleriyle rekabet edecek. Tehditleri doğru bir şekilde tanımlayabilenler, nektar jetonları ile ödüllendirilecektir. Tüm tedarikçiler ve tüketiciler, pazarı kullanmak için nektar jetonlarına da ihtiyaç duyacaktır.
  • PolySwarm, pazarında çalışan 55’in üzerinde motora sahiptir ve bunlar arasında Crowdstrike, Sentinel One ve Kaspersky bulunur. PolySwarm CEO’su Steve Bassi CoinDesk’e verdiği demeçte, şirketin en büyük müşterilerinden bazıları Microsoft ve Verizon’u içeriyor.

M&A artışı

  • Sektördeki birleşme ve satın alma faaliyetleri son zamanlarda hız kazandı. Sektördeki en dikkate değer anlaşmalardan biri, Avast’ın Ağustos 2021’de NortonLifeLock tarafından 8 milyar dolarlık satın alınmasıydı.
  • Özel amaçlı satın alma şirketi CYBA, Narf Industries ve PolySwarm ile niyet mektupları imzaladı. Mart 2021’de CYBA, bir dizi hedef siber güvenlik işletmesini satın almak ve ardından holding şirketi olarak hareket etmek üzere Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda listelendi.

Daha fazlasını okuyun: Anti-Virüs Simgesi? Polyswarm, ICO ile Daha Güvenli İnternet İstiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.