Alt Coin

Kıymetli Gelişme: Coinbase, Bu Altcoin’leri Listeleyebilir!

Kaynaklara nazaran ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase’in müsaade verilen her altcoin projesini listeleme misyonu, Solana ekosisteminin de borsada yer alacağını gösteriyor olabilir. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Coinbase, Solana tabanlı altcoin projelerini listeleyecek mi?

Coindesk’in savlarına nazaran Coinbase, Solana ekosistem tokenları için ticaret raylarını hazırlıyor. Solana ekosistemindeki altcoin’ler ortasında Marinade staked SOL (MSOL), Velas (VLX), REN, SRM, AKT üzere kriptolar yer alıyor. Argümanlara nazaran ABD merkezli kripto borsası, Solana’nın Ethereum’un ERC-20’sine karşılığı olan SPL (Solana Program Library) tokenlarının çekilmesine müsaade vermeyi planlıyor. Bir kişi, sirkülasyondaki arzıyla Solana ağındaki USDC’nin desteklenen varlıklar ortasında olacağını ekledi.

Kaynaklar, bu gelişmelerin yakın gelecekte gerçekleşebileceğini söyledi.  SPL tokenlerini listelemek, Coinbase’in token listeleme stratejisinde büyük bir gelişmeyi işaret ediyor üzere görünüyor. Şimdiye kadar platform, sırf Ethereum tabanlı coin’ler ve öncü layer-1 projeleri olan Algorand (ALGO) ve Cosmos (ATOM) üzere kriptoları listeledi. Coinbase CEO’su Brian Armstrong,2021’in Haziran ayında attığı bir tweet’te “yasal olan her varlığı listeleme” planlarından bahsetmişti.

Shiba Inu (SHIB) ve Chainlink (LINK) üzere Ethereum tabanlı tokenlar 10 milyar dolara yakın dolanımdaki piyasa bedellerini yönetirken, tıpkı metriğe nazaran en büyük SPL tokenı 281 milyon dolar ile Serum’dur (SRM). Ticaretin birinci olarak hangi bölgelerde faaliyete geçeceği yahut Coinbase SPL tokenlarını platforma kesin olarak ekleyip eklemeyeceği ise belirsizliğini koruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.