Kripto Bilgi

Kozmos Tabanlı Değişim Osmozu Kilitli Değerde 1 Milyar Doları Aştı

Cosmos ağındaki ilk merkezi olmayan borsa (DEX) olan Osmosis, izleyicilerin gösterdiği verilere göre Pazartesi gecesi kilitli toplam değerde (TVL) 1 milyar doları aştı.

Osmosis jetonları (OSMO) %13 artışla 7$’a yükseldi. 78, yeni zirvelere ulaştı ve Kasım 2021’in yükseği 6 doları geçti. 80, CoinGecko’dan alınan verilere göre. OSMO sahipleri, getirileri ve ödülleri almak için tokenlerini stake edebilir ve protokolü büyütmek için önlemler önermek için platform yönetimine katılabilir.

Kullanımı pahalı ve nispeten daha yavaş işlem sürelerine sahip olan Ethereum dışındaki blok zincirlerine olan ilginin yeniden canlanmasıyla birlikte, ozmoz son zamanlarda yakalandı. Osmosis’te günlük ortalama işlem hacmi 4 dolardan yükseldi. Temmuz 2021’de 1 milyon $ 46. Aralık 2021’de 6 milyon, analitik aracı Token Terminal gösterisinden veri.

Osmoz nasıl çalışır ve değerini ne belirler?

Osmosis, kullanıcılar arasında ticaret yapmak için aracılar yerine akıllı sözleşmelere dayanır. Bununla birlikte, değer önerisinin çoğu, gelecek planlarından kaynaklanmaktadır. DEX, Ethereum gibi diğer blok zincirlerinin yanı sıra Blok Zincirler Arası İletişim (IBC) protokolü ile uyumlu blok zincirlerine genişlemeyi hedefliyor.

IBC, blok zincirleri arasında mesajları ileterek, verileri birbirleriyle aktarmalarına ve paylaşmalarına izin veren bir protokoldür. Başlangıçta, geliştiricilerin kendi platformunun üzerine kurulmuş ağlarda uygulamaları çoğaltmasına olanak tanıyan bir yazılım olan Tendermint’e dayalı blok zincirlerini bağlamak için oluşturuldu.

Cosmos, ilk Tendermint ağıdır ve kendinden menkul bir “blok zinciri internetidir. Geliştiricileri, uygulamaların ayrı blok zincirlerinde bulunduğu ancak birbirleriyle iletişim kurabildiği bir ekosistem yaratmayı hedefliyor. Böyle bir düzenleme, kullanıcılar her seferinde manuel olarak değiştirmek ve ayrı bir uygulamada oturum açmak zorunda kalmadan ideal olarak birkaç blok zinciriyle etkileşime girecekleri için blok zincirlerinin ve kripto para birimlerinin ana akım haline gelmesine yardımcı olur.

Cosmos, piyasa değerine göre on sekizinci en büyük blok zinciri ağıdır.

Osmoz, IBC’de faaliyetin başlamasına da yardımcı oldu. IBC geliştiricileri Haziran 2021’de, protokolün lansmanından sonra günde yalnızca 236 işlemden günde 19.500’den fazla işlem gerçekleştirdiğini tweetledi.

Osmosis, Paradigm liderliğindeki Ekim 2021 token satışında 21 milyon dolar topladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.