Kripto Haber

KPMG Kanada Bilançosuna Kripto Ekliyor

Muhasebe devi KPMG’nin Kanada şubesi, kripto varlıklarının ilk tahsisini kurumsal hazinesine yaptı.

Özel şirket Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Gemini Trust Company’nin yürütme ve saklama hizmetleri aracılığıyla bilançosunda bitcoin (BTC) ve ether (ETH) aldığını söyledi.

  • KPMG Kanada, CoinDesk ile iletişime geçtiğinde satın alınan bitcoin ve ether miktarını açıklamayı reddetti.
  • Toronto merkezli şirket, hazine tahsisini denetlemek ve onaylamak için bir risk değerlendirmesi ve vergi ve muhasebe uygulamalarının gözden geçirilmesini içeren bir yönetim komitesi kurdu.
  • KPMG Kanada sözcüsü Roula Meditskos CoinDesk’e verdiği demeçte, “Kanada’daki KPMG kripto varlıklar konusunda yükselişte, onların burada kalacağına inanıyoruz ve gelecekte diğer yenilikçi yatırım fırsatlarını değerlendireceğiz” dedi.
  • Bir basın açıklamasında, KPMG Kanada’da cyprotassets ve blockchain hizmetleri danışman ortağı Kareem Sadek, “güçlü bir kripto varlık uygulamasına yatırım yaptık ve merkezi olmayan finans (DeFi) genelindeki yeteneklerimizi geliştirmeye ve geliştirmeye devam edeceğiz” dedi. ), değiştirilemeyen belirteçler (NFT’ler) ve meta veri deposu, bunlardan birkaçı.”
  • Tahsis ile KPMG, bilançolarında kripto tutan büyük şirketlerin saflarına katılıyor. Grupta yazılım şirketi MicroStrategy (MSTR), elektrikli otomobil devi Tesla (TSLA) ve ödeme şirketi Square (SQ) yer alıyor.

Daha fazlasını okuyun: Muhasebe Standartları, Kurumsal Bilançolarda Dijital Varlıklar Elde Etmenin Anahtarıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.