Kripto Haber

Kraken, Rezerv Kanıtı Denetiminin Bitcoin ve Eter’de 19 Milyar Dolar Gösterdiğini Söyledi

Kraken Perşembe günü, kripto borsasının bitcoin ve eterde 19 milyar dolar tuttuğunu gösteren bir rezerv kanıtı denetiminin sonuçlarını açıkladı. Diğer kripto varlıkları denetime dahil edilmedi.

Armanino bağımsız denetimi 31 Aralık 2021’de tamamladı, bir Kraken temsilcisi CoinDesk’e söyledi. Baş Ürün Sorumlusu Jeremy Welch, “Yıllarca” çalışmanın bir sonucu olarak, her madalyonun uygun olduğunu kanıtlamak için bir merkle ağacının yeniden yapılandırılması gerektiğini söyledi.

Denetimin yayınlanması, kripto firmalarının düzenleyiciler ve tüccarlar tarafından artan incelemeler arasında güvenilirliklerini parlatmak için yarışırken geldi. Kraken, halka açılma planlarını bir sır olarak saklamadı ve marka algısını daha da önemli hale getirdi.

Welch, bunun tüm sektöre de bir mesaj gönderdiğini savundu.

“Bu alandaki tüm şirketlerin mümkün olduğunu bildiğimiz türden şeffaf ve güvenli bir yaklaşımı benimsemeye devam etmesini umuyoruz” dedi. “Bu sektörle ilgili benzersiz olan şey bu, değil mi? Böyle bir şeyi yapmak eski finansal sistemde bile mümkün değil.”

Welch, Armanino’nun denetimin bir kopyasını web sitesinde yayınlayacağını söyledi.

Kraken, rezerv denetimlerinin kamuya açık kanıtlarını periyodik olarak devreye sokmayı planlıyor: Welch, belki bir yıl veya çeyrek önce, dedi. En son 2014’te böyle bir denetimin sonuçlarını yayınladı. Statista’ya göre, 100 doğrulanmış bitcoin’i 50.000 dolardan daha az değerde olacaktı.

Welch, müşteri verilerinin denetimde gizli tutulduğunu söyledi. Ayrıca, müşterilerin bir web sitesi aracını kullanarak hesaplarını denetim sonuçlarına göre kontrol edebileceklerini kaydetti.

Gelecekteki denetimler, daha fazla madeni paranın dahil edildiğini görebilir. Bu, teknik nedenlerle ilk iki kriptoda kaldı çünkü Welch, Kraken müşteri kriptosunun çoğunun burada olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.