Kripto Haber

Kraken, Token Destekli Krediler Sunan NFT Pazar Yeri Geliştirecek

Kripto borsası Kraken, borsanın kurucusu ve CEO’su Jesse Powell Cuma günü yayınlanan bir Bloomberg News röportajında, kullanıcıların teminat olarak jetonları kullanarak kredi düzenleyebilecekleri, takas edilemeyen jetonlar (NFT’ler) için bir pazar geliştiriyor.

  • Pazar yeri saklama sağlayacak ve borsa, kullanıcıların krediler için teminat olarak kullanabilmeleri için yatırılan NFT’lerin tasfiye değerinin nasıl belirleneceğini bulmaya çalışıyor, dedi Powell.
  • Kraken, varlıkların popülaritesini artırmaya devam ederken, bir NFT piyasası geliştirmede Coinbase ve FTX gibi büyük borsaları takip ediyor. NFT’ler için en önemli pazarlardan biri olan OpenSea, DappRadar verisine göre son 30 gün içinde 2 milyar doların biraz üzerinde işlem hacmi gerçekleştirdi.
  • Şubat 2020’de kurulan merkezi olmayan finans projesi NFTfi ve kripto kredi kuruluşu Nexo halihazırda NFT destekli krediler sunarken, Kraken muhtemelen şimdiye kadar bunu deneyen en büyük borsa olacak. Borsa, CoinGecko şovundan veri, işlem hacmine göre küresel olarak ilk 20 arasında yer alıyor.

Devamını oku: Daha Geniş Kripto Pazarında Ekşi Ruh Haline Rağmen NFT’ler Her zamankinden Daha Popüler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.