Kripto Haber

Kraken Ventures, Erken Aşama Kripto Fonu için 65 Milyon Dolar Artırdı

Kraken Ventures, Cuma günü yaptığı basın açıklamasında, erken aşamadaki kripto para ve teknoloji girişimlerine yatırım yapacak olan ilk fonu için 65 milyon dolar topladı.

  • Hacimce en büyük dördüncü kripto borsası olan Kraken, Şubat ayında eski kurumsal geliştirme başkanı Brandon Gath tarafından yönetilen bağımsız bir fon başlattı.
  • Yeni fon şu anda blockchain altyapı platformu Blockdaemon, dijital varlık platformu Anchorage ve kripto veri tabanı sağlayıcısı Messari ve daha fazlasında pozisyonlara sahip.
  • Kraken Ventures, finansal altyapı, Web3, merkezi olmayan finans (DeFi), tüketici kripto protokolleri, yapay zeka ve makine öğrenimi girişimlerine yatırım yapacağını söyledi. Fon, 500.000 – 2 milyon dolarlık ilk yatırımları hedefleyecek.
  • “Şu anda odak noktamız, bu parayı işe koymak ve en yenilikçi projelerden bazılarına ve olağanüstü yetenekli kurucularına şirketlerinin ve protokollerinin gelişimini hızlandırmalarında yardımcı olmak” dedi.
  • Teksas merkezli fon, Laurens De Poorter’ın yeni Avrupa operasyonları başkanı olarak atanmasıyla Avrupa’daki ekibini de genişletti. De Poorter, fona katılmadan önce Dawn Capital’de kurumsal yazılım ve fintech şirketlerine yapılan erken aşamadaki yatırımları denetleyerek çalıştı.

Daha fazlasını okuyun: Erken Aşama Kripto ve Teknoloji Başlangıçlarını Hedefleyen Yeni Kraken Girişim Fonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.