Kripto Haber

Kripto Altyapı Firması Cep Ağı 10 Milyon Dolar Artırdı

Web 3 geliştirici platformu Pocket Network, Asya-Pasifik bölgesine odaklanarak benimsemeyi ve düğüm kapsamını genişletmek için 10 milyon dolar topladı.

Republic Capital, RockTree Capital, Arrington Capital ve C² Ventures turu yönetti. Pocket Network, Kasım ayında RockTree ile stratejik bir ortaklık ilan etmişti, ancak diğer ortaklıklar yeni.

Pocket, Web 3 saflarına daha fazla kodlayıcı katıldıkça uygulama geliştiricilerin blok zincirlerle kolay ve güvenli bir şekilde etkileşime girmesine yardımcı olmayı hedefliyor. Dün Electric Capital tarafından yayınlanan bir rapor, geliştirici etkinliğinin tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu gösterdi.

Protokol tarafından işlenen API çağrılarının sayısıyla ölçülen Cep Ağı kullanımı, geçen Temmuz’dan bu yana aylık bazda iki katından fazla arttı. Pocket Network basın açıklamasında, haftalık rölelerin 2021’in başında onbinlerden Aralık ayında tek bir haftada 2 milyarın üzerine çıktığını söyledi.

Arrington Capital’in kurucusu Michael Arrington, “temel katmanda geniş düğüm dağıtımı” ihtiyacının yatırım için itici güç olduğunu söyledi.

“Sonuçta, POKT, tüm kripto ekosisteminin uzun vadeli sağlamlığını ve kırılganlığını artırmak için kritik öneme sahip” dedi.

Turdaki diğer katılımcılar arasında CoinShares, Decentral Park Capital ve Dominance Ventures yer aldı.

Daha fazlasını okuyun: Kriptodaki En Sağlıklı Tablo Nedir? Geliştirici Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.