Kripto Haber

Kripto Borsası Bitpanda, Deutsche Boerse’de Bitcoin Borsası Alım Satım Notunu Listeliyor

Viyana merkezli bir kripto para yatırım platformu olan Bitpanda, ilk borsada işlem gören kripto para birimi notunu (ETC) piyasaya sürdü. Not, bitcoin fiyatını takip edecek ve euro cinsinden işlem görecek.

  • 4 $ değerlemesi olan Bitpanda. 1 milyar, Bitpanda Bitcoin ETC’nin Deutsche Boerse’nin Xetra pazarında listelendiğini söyledi. 2022’de daha fazla kripto ETC ürünü eklemeyi planlıyor.
  • Bitpanda Bitcoin ETC, fiziksel olarak, düzenlenmiş bir koruyucu ile soğuk depoda tutulan bitcoin tarafından desteklenmektedir. Bitpanda, ürünün portföylerini çeşitlendirmek ve kripto para dünyasına erişim sağlamak isteyen yatırımcıları hedeflediğini söyledi.
  • Bu yıl, ABD’de olmasa da birçok yargı bölgesinde fiziksel kripto para destekli borsada işlem gören ürünlerin tanıtımı ile karakterize edildi. Xetra, 21 Shares, ETC Group ve WisdomTree’den ürünlerin tanıtımına ev sahipliği yaptı.
  • Bitpanda’nın ilk ETC’si, 2014 yılında bir bitcoin borsası olarak kurulan şirket için bir başka çeşitlendirme hareketidir. O zamandan beri kriptonun ötesine geçerek bir mobil uygulama aracılığıyla hisse senetleri, değerli metaller ve borsada işlem gören fonlar (ETF’ler) ticareti sunmaya başladı. 3 milyondan fazla kullanıcısı var.
  • “Temel para birimi olarak Euro ile tamamen AB [Avrupa Birliği] tabanlı bir Bitcoin ETC yayınlayarak, mevcut piyasa ortamında fırsat için olgun olduğunu düşündüğümüz alternatif bir varlık sınıfına maruz kalma sunabiliyoruz,” dedi CEO Eric Demuth bir basın bülteninde.

Daha fazlasını okuyun: Crypto Exchange Bitpanda, 4 Dolardan 263 Milyon Dolar Artırdı. 1B Değerlemesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.