Kripto Haber

Kripto. com CEO’su 400 Müşteri Hesabının Saldırıya Uğradığını Onayladı

Singapur merkezli kripto borsası Crypto’nun CEO’su. com Kris Marszalek Çarşamba günü Bloomberg TV’de, firmanın güvenliğinin birkaç katmanının bilgisayar korsanları tarafından ihlal edilmesinden sonra bu hafta başlarında 400 hesabın saldırıya uğradığını doğruladı.

  • Pazartesi günü, Kripto. com, “yetkisiz etkinlik” kullanıcı raporlarını takiben platformunda para çekme işlemlerini askıya aldı. ” Daha sonra, kullanıcıların hesaplarında tekrar oturum açmaları ve iki faktörlü kimlik doğrulamalarını sıfırlamaları istendi.
  • İhlalleri tespit ettikten sonra Marszalek, firmanın para çekme işlemlerini hızla durdurduğunu, sorunu çözdüğünü ve “yaklaşık 13 ila 14 saat içinde tekrar çevrimiçi olduğunu” söyledi. müşteri fonlarında herhangi bir kayıp olmadı. ”
  • Zincir üzerindeki verilere göre, saldırıda yaklaşık 15 milyon dolarlık ether (4,600 ETH) çalındı ​​ve Tornado Cash aracılığıyla aklandı, ancak Marszalek Çarşamba günü ne kadar para alındığını söylemedi. Kripto dedi. com, birkaç gün içinde nihai miktarı da içeren bir otopsi yayınlayacaktı.
  • Marszalek, “işin ölçeği göz önüne alındığında, bu rakamların özellikle önemli olmadığını ve müşteri fonlarının risk altında olmadığını vurguladı. ”

Daha fazlasını okuyun: Kripto. com Capital 200 milyon dolarlık fonu 500 milyon dolara genişletti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.