Kripto Haber

Kripto. com Hackerların Kullanıcılardan Yaklaşık 34 Milyon Dolar Çaldığını Söyledi

Kripto para borsası Kripto. com, bilgisayar korsanlarının 17 Ocak saldırısı sırasında yaklaşık 34 milyon dolar çaldığını söyledi.

  • Singapur merkezli borsa Perşembe günkü bir güncellemede, yetkisiz para çekme işlemlerinin toplam 4836,26 ether (15,2 milyon $), 443,93 bitcoin (18,7 milyon $) ve ABD Doları cinsinden 66,200 $ olduğunu kabul etti.
  • PeckShield’den on-chain verisi daha önce 4.600 eterin çalındığını ve işlem gizliliğini iyileştirmeyi amaçlayan bir ETH karıştırıcı protokolü olan Tornado Cash aracılığıyla aklandığını öne sürmüştü.
  • Saldırı, tamamına geri ödeme yapılan 483 kullanıcıyı etkiledi, Crypto. com dedi.
  • Kripto. com, “yetkisiz etkinlik” raporlarının ardından Pazartesi günü platformunda para çekme işlemlerini askıya aldı ve ardından kullanıcılara tekrar oturum açmalarını ve iki faktörlü kimlik doğrulamasını sıfırlamalarını tavsiye etti.
  • Kripto. com CEO’su Kris Marszalek Çarşamba günü Bloomberg TV’ye verdiği demeçte, saldırı rakamlarının “özellikle önemli olmadığını ve müşteri fonlarının risk altında olmadığını” söyledi.
  • Kripto borsası BitMart’ın yakın tarihli bir hack’i, özel bir anahtarın çalınmasından sonra 196 milyon dolar zarar gördü.

Devamını oku: Çok Zincirli Hack, Fon Kaybı 3 Milyon Dolara Ulaştıkça Kötüleşiyor: Rapor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.