Kripto Haber

Kripto Endüstrisi Ağır Ağırlıkları, ABD Ara Sınavları için Siyasi Eylem Komitesi Oluşturuyor: Rapor

Kripto endüstrisindeki büyük firmalardan bir grup yönetici, Kasım ayında yapılacak ara seçimlerde adayları desteklemek için bir siyasi eylem komitesi (PAC) kurdu.

  • PAC’nin destekçileri arasında kripto borsası FTX’teki üst düzey yöneticiler ve Başkan Donald Trump’ın kısa bir süre Beyaz Saray iletişim direktörü olan Anthony Scaramucci tarafından yönetilen para yönetimi firması SkyBridge Capital yer alıyor.
  • “GMI PAC” 5$ çekti. Politico tarafından hazırlanan bir rapora göre şu ana kadar 3 milyon katkı sağlandı. Web sitesine göre, “ABD merkezli yenilikçilere yurtdışında bu değerli işi yapmak yerine Amerika’da yeni nesil teknolojiler ve hizmetler inşa etme fırsatı vermek için çalışan adayları” desteklemek için 20 milyon dolardan fazla para toplamayı hedefliyor.
  • CMS Holdings’in kurucu ortağı ve grubun yönetim kurulu üyesi Dan Mastuszewski, böyle bir kuruluşun “uzun zamandır gecikmiş” olduğunu söyledi.
  • “GMI PAC, kripto topluluğunun kampanya koludur ve burada kalmak için buradayız” dedi Cuma günü yaptığı açıklamada.
  • Bir dizi ABD’li politikacı, kripto para birimini savunurken ve büyümesini ve benimsenmesini gereksiz yere engellediğine inandıkları yasalara muhalefet ederken sesini yükseltti.

Devamını oku: Biden Altyapı Yasa Tasarısı: Anayasaya Aykırı Kripto Gözetimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.